Noční soutěž v Loučce

date_range 21.Čvn, 2009 featured_play_list Nezařazené

Hasiči z SDH Loučka opět přichystali atraktivní ceny, soutěž moderoval Vašek Řepa z radia Valaška a kdo měl chuť, mohl si (až do rána bílého) zapařit u kapely Andromeda.

Na start se v chladném večeru postavilo 39 soutěžních družstev mužů a žen. I když byla startovní listina plná zajímavých družstev, soutěži kralovaly týmy z okolí Valašských Klobouk.

Opět se také potvrdilo, že požární sport je plný rodinných klanů. Obyčejně se koncentrují do jednoho družstva, ale jsou i případy kdy sourozenci cvičí za jiná družstva. Jenomže v Loučce si to o prvenství v kategorii mužů rozdali otec a syn a taková situace je naprosto vyjmečná. Joža „Kapsa" Holba dovedl svůj Nedašov k vítězství a 5.000,- prémii za překonání traťového rekordu v čase 15.35. Jeho syn Martin"Mladý Kapsa"/jak jinak/ cvičí již od žáků v sousedním Brumově a ve zdejších
mládežnických družstvech dosáhl řady úspěchů. Tím zatím posledním je postup na mistrovství České republiky dorostu, které proběhne na začátku července v Třebíči. A právě brumovští dorostenci soutěžící jako Brumov C byli překvapivě největšími konkurenty vítězného Nedašova. Dosáhli času 16.20 a obsadili 2.místo. Třetí skončili hosté z okresu Prostějov Domamyslice. Proudaři zariskovali a i na noční soutěži zapojili proudnice za běhu. Dosáhli času 16.40 a o jedinou setinu sekundy porazili čtvrté Vysoké Pole. Na 5.místě skončil Brumov B za čas 16.58.

V kategorii žen se na vítězné vlně vezly hasičky z Vysokého Pole. Odpoledne zvítězily na okresním kole v požárním sportu a na noční byly opět nejlepší ve velmi dobrém čase 19.49. 2.místo obsadila Nedašova Lhota za čas 21.72 a z 3.místa se radovalo družstvo žen s Prlova za čas 23.69.