Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nepřehlednou křižovatku v Brumově-Bylnici nahradí kruhový objezd

date_range 06.Úno, 2019 featured_play_list Aktuality

Okružní křižovatka vyroste  v místě křížení silnice I/57 se silnicí třetí třídy vedoucí do Návojné. Stavba je rozdělena do několika etap. Řidiči musí během stavby počítat s řadou omezení, které se budou měnit v průběhu stavby. Z ulice Fr. Louckého se na čas stane jednosměrka a bude sloužit k výjezdu ze směru Nedašov. Doprava na hlavním tahu bude v určitých fázích stavby řízena kyvadlově pomocí semaforů.

 

Jedná se o celkovou přestavbu stávající průsečné křižovatky na malou okružní křižovatku. Cílem je zvýšení bezpečnosti provozu na komunikacích a přilehlých chodnících. Nové řešení má zmírnit negativní dopady vyvolané provozem především na průtahu silnice první třídy I/57, která vede na Slovensko.

Vizualizace přibližného umístění kruhového objezdu, obrázek: redakce, mapový podklad: mapy.cz

Nový “kruháč” bude mít vnější průměr 24,0 m a vnitřní průměr prstence 12 m. Ve středu okružní křižovatky je navržen středový ostrov o průměru 7,0 m. Část středového ostrova je zadlážděna, aby bylo umožněno příležitostné projetí přepravy nadměrného nákladu. Na křižovatku budou napojeny  4 větve komunikací. Dvě z nich tvoří stávající silnice I/57, na kterých jsou navrženy dopravní ostrůvky, třetí větev tvoří silnice III/50736, která vede směrem do Nedašova a čtvrtou větev tvoří napojení na místní komunikace – ulici Podzámčí.

 

Veřejnou zakázku na stavbu okružní křižovatky zhotovitelská firma vysoutěžila za 12 496 876,00 Kč bez DPH. Stavba má začít na konci března, hotovo by mělo být v srpnu tohoto roku.

 

 

Pro tranzitní dopravu bude platit objízdná trasa

Objízdná trasa pro tranzitní dopravu, zdroj: ŘSZK

Současně s první etapou začne platit objízdná trasa pro tranzitní dopravu na silnici I/57 v relaci Valašské Klobouky – státní hranice. V obci Valašské Klobouky začíná objízdná trasa na křižovatce Čs. armády x Brumovská x Dobrovského. Tranzitní doprava bude vedena po silnici II/494 do Slavičína. Ve Slavičíně objízdná trasa pokračuje ulicí Osvobození a Hrádecká (silnice II/488). Poté odbočuje do ulici Nádražní na silnici II/495, po které se vrátí na silnici I/57 v Brumově-Bylnici na křižovatce ulic Vlárská x Mýto.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi