Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Projekty mají zvýšit efektivitu vzdělávání

date_range 24.Led, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Krajští radní schválili v tomto týdnu zapojení Zlínského kraje do několika projektů, které mají zvýšit efektivitu vzdělávání – díky využití prostředků z evropských fondů. Jeden z nich je orientován na středoškolskou mládež, která má problémy s dokončením studia, další dva souvisejí s celoživotním učením na bázi spolupráce dvou příhraničních krajů.

Prvním z projektů je iniciativa, jejímž záměrem je snížit počet mladých lidí, kteří nedokončí odborné vzdělání a kvůli tomu se stávají nezaměstnatelnými. Proto kraj vytvoří poradenský tým, který bude spolupracovat s vybranými středními školami. Konkrétně zaměstná dva odborníky, kteří budou koordinovat činnost dalších speciálně vyškolených poradců působících přímo ve školách. Jejich úkolem bude zachytit u některých žáků tendence k opuštění školy a pomoci jim pochopit hodnotu dokončené odborné přípravy pro jejich další uplatnění v praxi. Tento projekt se nazývá Safe Arrival Project, což je překládáno jako „Bezpečný příjezd", protože chce žáky středních škol bezpečně „dopravit" do budoucího zaměstnání.

Do projektu, který bude realizován od října 2013 do září 2015, jsou kromě škol Zlínského kraje zapojené také školy z Maďarska, Irska, Španělska a Velké Británie, které si vzájemně vyměňují zkušenosti a metodiku. Pro dvouleté období jsou finanční náklady všech souvisejících aktivit vyčísleny na částku 611 187 korun, přičemž 75 procent hradí Evropská unie, zbývajících 15 procent financuje Zlínský kraj.

Další z radou schválených projektů je zaměřen na spolupráci Zlínského a Trenčínského kraje v oblasti řízení lidských zdrojů. „Kvalifikovaní odborníci jsou vnímáni jako významný potenciál v regionu Bílých Karpat, proto je potřeba rozvíjet celoživotní vzdělávání a vyměňovat si cenné know-how na obou stranách hranice," sdělil radní pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Navrátil.

Aktivity projektu budou realizovány od července 2013 do června 2014 a různá tematická školení a semináře si za tuto dobu vyžádají finance ve výši 323 000 korun. Zlínský kraj se na krytí potřebných peněz podílí 15 procenty, zbývajících 85 procent činí dotace EU.

Třetím projektem je „Československá spolupráce škol a dalších organizací v ekologické výchově." Jeho celkové finanční nároky činí 250 000 korun a Zlínský kraj přispěje částkou 37 500 korun (15 procent). „Zde se jedná o ekologickou výchovu a osvětu ve školách a školských zařízeních. Partnerem Zlínského kraje je Centrum environmentálních aktivit v Trenčíně. Společně budeme pořádat přednášky, pracovní setkání a konference pro pedagogy ze škol, které jsou zapojené do programů typu Ekoškola /Zelená škola a dalších podobně orientovaných aktivit," objasnil radní Navrátil.

Helena Mráčková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA