III. ročník Memoriálu Ivana Horného

date_range 04.Zář, 2013 featured_play_list Nezařazené

Domácí mužstvo ze slovenského Horného Srnie pořádalo v sobotu 31. srpna 2013 tento turnaj již 3. rokem jako Memoriál Ivana Horného a startovaly zde týmy – FK Rajec, Vlára Klúčové, FC Bylnice a domácí Cementár Horné Srnie. Turnaj začal slavnostním zahájením, které provedl Palo Lamačka, dlouholetý kapitán pořádajícího mužstva a nejstarší hráč turnaje. Ten po krátkém úvodu předal slovo synovi zemřelého Ivana Horného. Syn Ivana zavzpomínal na krásné chvíle svého otce ve fotbalovém dresu a poděkoval všem zúčastněným za účast a popřál štěstí v zápasech.

2. místo – FC Bylnice (foto Lojza Strnad)   více fotek

Los pak určil pořadí zápasů a turnaj tak mohl začít. O úvodní zápas se tak postarala mužstva – Vlára Klúčové a FC Bylnice, druhou dvojicí pak bylo domácí mužstvo Cementár Horní Srní proti FK Rajec. V úvodu prvního zápasu se obě mužstva poznávala a první vážnější akci si vypracovalo mužstvo FC Bylnice, které v 8.minutě také jako první skórovalo Liborem Lukaštíkem. Po dvou dalších akcích mohla Bylnice svůj náskok ještě navýšit, šance hlavou Strnad A. však neproměnil , ale branku však přeci jen nakonec Bylnice do poločasu vstřelila Jožkou Kolínkem. Ve druhém poločase se mužstvo z Klúčového přeci jen více snažilo něco s výsledkem udělat, ale Bylnice přidala v polovině druhé části branku Romanem Macků a výsledek si už pohlídala.

Vlára Klúčové – FC Bylnice 0 : 3 ( 0:2 )

Branky Bylnice : Lukaštík l.,Kolínek J. a Macků R.

Sestava Bylnice:

Senkeřík D. – Morávek R., Strnad A., Pecl L., Macků R., Repa F., Kolínek J., Lukaštík L., Lysák P., Solař K., Urban K. a Pecl M.

Cementár Horní Srní – FK Rajec 2 : 4

O třetí místo si to tedy rozdala mužstva Horní Srní a Vlára Klúčové. Sousední derby se odehrálo se vším, co derby může nabídnout. Mnoho branek, penalta a hecování….šastnější nakonec bylo domácí mužstvo, kterému zajistil výhru 5 : 4 Emil krásnou křižnou střelou do horního víka v posledních minutách zápasu.

Cementár Horní Srní – Vlára Klúčové 5 : 4

Do finále turnaje nastoupila mužstva FK Rajec a FC Bylnice.

Toto finále začalo převahou Bylnice a výsledkem byla úvodní branka Jožky Kolínka po krásné přihrávce Libora Lukaštíka. Bylnice pak chtěla zápas rozhodnout a vrhla se do útoku, zkušené mužstvo z Rajce však z akce u rohového praporku vstřelila kontaktní branku a převzala pak iniciativu a do poločasu vstřelila důležitou branku z brejku na 2 : 1. Bylnice nechtěla odjet ze Srní bez vítězného poháru a do druhé půle vyrazila s náporem. Žádnou gólovou akci však nedokázala proměnit – jednou tyč a jednou břevno a v samém závěru zápasu pak z akce po chybě brankaře inkasovala třetí branku.

FK Rajec – FC Bylnice 3 : 1 ( 2:1 )

Sestava Bylnice: Senkeřík D. – Morávek R., Strnad A., Sčuglík O., Strnka V., Dekleva A., Repa F., Kolínek J., Likaštík L., Macháč P.,Lysák P., Solař K., Urban K. a Pecl M.