

VIDEO: Zákeřný faul proti hráči Vsetína. Hokejista dostal stopku na 20 zápasů

Junioři Vsetína při nedělním zápase proti Havířovu zvítězili 3:0. Nejvýraznější okamžik přišel v posledních minutách, kdy dostal hostující kapitán po nebezpečném zákroku trest do konce utkání.
Hráč Vsetína Lukáš Stodůlka zavážel kotouč do prázdné brány, když jej Valouch zezadu hokejkou drženou v obou rukách praštil do hlavy. „Takové zákroky nepatří snad ani do karate a podobných sportů. Doufám, že náš hráč bude v pořádku,“ uvedl Radim Kucharczyk, trenér vsetínských juniorů.
Video s nebezpečným zákrokem zveřejnil na sociální síti X (dříve Twitter) bývalý šéf Zlína Robert Hamrla.
Nechutne‼️ pic.twitter.com/u1WaiTmafj
— Robert Hamrla (@HamrlaRobert) January 23, 2024
Kapitán Havířova dostal stopku na 20 zápasů
Po zákeřném faulu byl Vsetínu přiznán technický gól, protože kdyby Lukáš Stodůlka nebyl faulován, z největší pravděpodobností by dopravil kotouč do prázdné brány. Za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku dostal kapitán Havířova Jan Valouch trest zastavení činnosti na dvacet utkání, hráči zastavila disciplinární komise činnost do 25. 3. 2024 včetně.
Zbytek utkání už se pak jen dohrávalo v duchu tohoto incidentu. Havířov byl navíc při pětiminutovém trestu svého kapitána v oslabení, takže snaha o zisk bodů, nebo aspoň vstřelení branky, ovoce nepřinesla.
-red-

TOP REKLAMA










