

Hořící plynový přímotop popálil muže

V sobotu 10. dubna krátce před 16. hodinou hasiči zasahovali u požáru tlakové lahve v obci Leskovec na Vsetínsku. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína s jedním zásahovým vozem a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Leskovce. Informoval o tom mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.
Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru plynového přímotopu a tlakové lahve na plyn. „Majitel vytápěl místnost u rodinného domu, když při ovládání přímotopu došlo k požáru. Sám se ještě snažil zastavit přívodní ventil a odpojit plynovou nádobu, kterou včas vyhodil před dveře malého objektu," uvedl mluvčí. Sám přitom utrpěl popáleniny na ruce. |
![]() |
foto HZS Zlínského kraje |
Hasiči byli na místě asi za osm minut od výjezdu. Ihned bylo nataženo vysokotlaké vodní vedení a místo požáru bylo postupně uhašeno. „Tlakovou nádobu na plyn museli naši hasiči postupně ochlazovat. Zranění na ruce jsme muži ošetřili speciálním obkladem na popáleniny a doporučili, aby navštívil lékaře," podotkl Mitáček. Zraněný muž nakonec do nemocnice skutečně odjel, když mu to navíc nařídil i jeho známý lékař.
Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Valašského Meziříčí bylo místo požáru ohledáno. Při požáru došlo k poškození plynového přímotopu i vstupních dveří a způsobená škoda byla vyčíslena na 5.000 Kč. „Rychlou reakcí majitele a včasným zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek asi za 200 tis. Kč. Příčinou vzniku požáru byla zjištěna technická závada na vedení mezi tlakovou nádobou a přímotopem," dodal Ivo Mitáček. |
-red- |

TOP REKLAMA










