Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Obvodového kola hry Plamen se v Janové zúčastnilo téměř 200 dětí

date_range 06.Kvě, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Foto: Radomír Dolanský

A je to tady! Začíná další ročník požárních sportů a k jeho zahájení se na mnoha místech České republiky sjíždějí tisíce dobrovolných hasičů na obvodová kola. Do Janové přijelo soutěžit téměř 200 dětí.

 

Navzdory meteorologickým předpovědím přivítalo soutěžící slunce a k závodění takřka ideální teplota. Po zimní přestávce byly děti tak nedočkavé, že se dostavily na místo bojů s předstihem a díky tomu mohlo být obvodové kolo hry Plamen zahájeno téměř o hodinu dříve, což se na konci projevilo jako velmi prozíravé stran počasí. Jak bojovala hasičská mládež proti chronometru, se můžete podívat v bohaté fotogalerii.

 

Hra Plamen v Janové sestávala ze soutěžení družstev ve čtyřech disciplínách. Jako první přišla na řadu štafeta 400 m CTIF, poté štafeta 4×60 metrů a jako vrchol celé soutěže byly po poledni zahájeny požární útoky a štafety dvojic. Všechny soutěže byly samozřejmě založeny především na rychlosti, ale oříškem v nich byla zručnost. Teprve zvládnutí tohoto umění otevíralo dveře k možnému umístění mezi dekorovanými. Bez ohledu na umístění zvítězilo všech takřka dvě stě dětí, jejich vedoucí, rozhodčí a v neposlední řadě pořadatelé, protože u nich vítězí celodenní dřina, pot a mnohdy bolest z naštěstí jen mírných zranění, které trénink hasičské obětavosti přináší.

Obvodové kolo hry Plamen v Janové, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie

Tato parta od capartů tak, tak se teprve postavivších na nohy, až po stařešiny sborů, maminky, tatínky, babičky, dědečky a široké rodinné zástupy podporovatelů vědí, že hasič, to zní hrdě. Ať si říkají cokoliv valibukové od počítačových konzol, ať se šklebí desetileté fifleny. Ti všichni se orosí hrůzyplným potem, už jen když vidí tělocvičnu a společně s některými rodiči vymýšlí různé omluvenky jen, aby se nemuseli pohybovat rychleji. Zato mladí hasiči, to je chytrá šelma puštěná na svobodu, která bojuje proti času, aby jednou mohla pomáhat těm, kteří se jim dnes mnohdy pošklebují.

 

Na hřišti ve sportovním areálu v Janové, se rodily chvíle radosti z úspěchů, chvílemi i zklamání, když se závod nepodařil. Dokonce i bolest nezůstala skrytá, ale mladé hrdinky a hrdinové ji snášeli jako nutné zlo se sevřenými čelistmi a bez slz, dokonce s úsměvem do objektivu. Taková je hasičská mládež z Valašska.

 

Dřina spaluje kalorie jako požár ve stodole plné sena. Proto byly před stánky s pochoutkami takřka nekončící fronty a pořadatelé se museli ale jo otáčet, aby žízeň a hlad bojovníků alespoň trochu utišili. Klobásy mizely před očima, horcí psové skákali do rohlíků na povel (rozuměj hot dog ☺), sladké palačinky mizely nadzvukovou rychlostí – zde by ženy i muži za pultem zasloužili rovněž velké medaile.

 

Bylo dobojováno a po změně počasí se mezi kapkami deště všichni hrdinové dne sešli na závěrečném nástupu. Dětem za jejich neuvěřitelnou bojovnost poděkovali Roman Silvestr jako vedoucí soutěže a Richard Machalec velitel pořádajícího sboru a vedoucí kroužku hasičské mládeže v Janové. Roman Silvestr upřímně poděkoval i pořadatelskému sboru za výborně připravenou organizaci. Nejenže svůj um již opakovaně prokázali při pořádání Janovských šedesátek, ale nyní i poprvé jako pořadatelé náročné obvodové soutěže hry Plamen. K tomu jim samozřejmě dopomohli ve spolupráci rozhodčí, vedoucí kroužků z ostatních SDH…, prostě hasiči se musí spoléhat jeden na druhého.

Obvodové kolo hry Plamen v Janové, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie

Pořadí mladší hasiči:

Třetí příčku po součtu všech disciplín obsadilo družstvo SDH Valašská Polanka. Na druhé místo se probojovali mladší hasiči SDH Karolinka – Sklárny a vítězství si odváží družstvo SDH Hovězí A.

 

Pořadí starší hasiči:

Mezi staršími hasiči skončilo na třetím místě družstvo SDH Francova Lhota, druhé místo obsadilo družstvo SDH Vsetín – Rokytnice a na prvním místě se umístilo družstvo SDH Valašská Polanka.

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA