Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Janové se veselili odpoledne, v noci i brzy ráno

date_range 19.Bře, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dětský karneval v Janové. Foto: Radomír Dolanský

Po roce nabídli janovští hasiči s obcí dětem i dospělým koktejl 2v1. Odpoledne to byla velká jízda na karnevale pro děti a večer pak podobná veselice pro dospělé. A opět padaly rekordy. Opět je u hasičů z Janové poslední léta hojně používané slovo, poněvadž kvalita jejich akcí láká stále větší zástupy obyvatel.

 

Dvě hodiny po poledni vypuklo úžasné setkání pohádkových bytostí, zvířátek, princezen a tolika člověčích činností, až by si zde Voskovec s Werichem klidně mohli zazpívat písničku Ten dělá to a ten zas tohle. Dle prodaných vstupenek se přišlo veselit 300 dětí s dospělými. Pokud někdo doposud nevěřil, že víly existují, karneval v Janové musel přesvědčit o opaku i toho nejzarputilejšího nevěřícího Tomáše.

 

Letos přijeli děti bavit veselí Klauni z Balónkova. Spoustu kouzel následovaly soutěžní úkoly a hádanky, tance, plazení, ale nejvíc radosti asi dětem přinášela globoflexie. Že nevíte, o co se jedná? Ale víte a moc dobře. Jen tvarování balónků je zde skryto pod odborně znějícím názvem. Před rodiči, babičkami a dědečky se děti představily při promenádě klaunovského vláčku s mnoha vagónky.

 

Dětský karneval v Janové. Foto: Radomír Dolanský, celá fotogalerie ZDE

 

Všemi těmito legráckami na karnevalech a akcích pro děti Klauni z Balónkova získávají prostředky k úžasně lidské činnosti, kdy pod jejich hlavičkou Klaunosanatorium spolek s humorným názvem TRDLO navštěvuje se svými srandičkami lidičky, kteří jsou upoutáni s nemocemi na lůžko. Samozřejmě, že jejich nejčastější klienti jsou děti. Na jejich stránkách www.klaunizbalonkova.cz se můžete o jejich bohulibé činnosti dozvědět mnohem více a pokud vás osloví, klidně jim pošlete DMS ve výši, kterou si vyberete.

 

Hasičský ples

 

V pět hodin odpoledne skončil kouzelný den pro děti a hasiči všem zapojeným členům svým přátelům pomocníkům vyhlásili poplach. Během tří hodin museli stihnout přestavět celý dům z dětských taškařic na dospělácké veselení. Skončil karneval, ať žije 2. hasičský ples!

 

Na plese v Janové byly jasné dvě věci již dlouho před samotným dnem D. První jistotou byl zcela vyprodaný dům. Pro velký zájem se dokonce ještě několik stolů přidávalo. Druhá jistota byla známá již od chvíle, kdy skončil 1. hasičský ples v roce 2023. Tou byla a je, opravdu bez nadsázky a přehánění, kapela Variant rock. Pokud někde na plakátech uvidíte tento název skupiny, můžete si být jistí, že prožijete hudebně výborný večer koktejlu řady stylů od rockových a popových zvedaček po stále živou klasiku tanečního křepčení – lidovku. Variant rock je opravdu značkou kvality. Druhý hasičský ples zahájili oficiálním přivítáním starosta SDH Janová Richard Machalec a s informacemi k akci se připojil člen sboru Vít Kopecký.

 

Hasičský ples v Janové. Radomír Dolanský, celá fotogalerie ZDE

 

Kvalitu kapely vlastně potvrdili i mnozí hosté, kteří vyrazili na parket již při první rundě, což je docela zázrak. Známe spíše pomalé a zkušební oťukávání taneční plochy a snad až s podporou tekutých přípravků, kdy ostych ustoupí do pozadí, se přidává víc a víc tanečníků. V Janové se tančilo bez zábran od začátku. S přibývajícím časem a nárůstem tancechtivých lidiček se teprve ukázalo, jak báječné je mít prostornou sportovní halu.

 

Stále lepší náladu měli určitě na svědomí všichni ti veledůležití a neviditelní pořadatelé, kteří se starali o žaludky hostů. Při tom nevídaném počtu přítomných to fakt bylo pro hasiče jako absolvovat jednu z nejtěžších hasičských soutěží nazývanou TFA – v překladu nejlepší hasič přežije. Svým nezanedbatelným dílem rovněž přispěli sponzoři, aby naplnili koutek s mnoha cenami. A protože tohle všechno výše uvedené opravdu výtečně fungovalo a navzájem se doplňovalo, odcházeli spokojení hosté v čase, kdy se nám v létě, i bez nesmyslného posouvání, začíná nad východním obzorem objevovat světlejší pás rodícího se svítání.

 

text a foto: Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA