

Cyklotrasa z Nevšové do Pozlovic je uzavřená

Městský úřad Luhačovice, odbor životního prostředí zakázal vstup do lesů na katastrálních územích Dolní Lhota u Luhačovic, Petrůvka u Slavičína a Pozlovice Důvodem jsou polomy způsobené při silné bouřce, která se oblastí prohnala 22. července 2017. Vzniklé rozsáhlé kalamitní škody budou postupně zpracovávány a odstraňovány z lesních porostů, tak aby nedošlo k přemnožení škodlivých organismů. Zpracování polomů je časově náročné a z důvodu bezpečnosti a ochrany zdraví občanů, je přístup do lesa veřejnosti zakázán.
![]() |
Cyklotrasa (vyznačena modře) a okolní lesy jsou veřejnosti nepřístupné |
Z těchto důvodů bude rovněž uzavřena cyklotrasa č. 5238, v úseku Nevšová – Pozlovice (výjezd na silnici č. II/493, nad kruhovým objezdem). Zákaz vstupu do kalamitou poškozených lesů platí až do 30. září 2017.
Nejedná se o jediný zákaz v oblasti. Krajská hygienická stanice Zlínského kraje vydala dočasný zákaz používání vody ke koupání v Luhačovické přehradě. Dočasný zákaz používání vody ke koupání platí od 31. 7. 2017 do doby než budou kvalitativní ukazatele vody ke koupání, u nichž bylo zjištěno překročení limitních hodnot, vyhovovat požadavkům stanoveným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR.
-red-

TOP REKLAMA










