

Radnice nechala vysadit 30 nových stromů

Valašskokloboucká radnice nechala ve městě vysadit třicet nových stromů. Po zimním kácení a prořezávkách nastalo období pro náhradní výsadbu. Javory, lípy, třešně a jeřáby byly vysazeny u dětských hřišť, parkovišť, podél cest, nebo u laviček sloužících k posezení, a to také dle požadavků občanů.
„Velký zásah do přerostlé zeleně byl učiněn například u zrekonstruované základní školy a sousedního bytového domu a také zde došlo k náhradní výsadbě. Snažíme se dlouhodobě držet trend, kdy počet pokácených stromů odpovídá počtu nově zasazených, tak aby i příští generace měly o co pečovat," vysvětlit místostarosta Martin Janík. „Pozitivní vliv zeleně na prašnost, klima, estetiku a psychickou pohodu ve městě určitě není třeba vysvětlovat," doplnil místostarosta.
|
foto MěÚ Valašské Klobouky |
Sazenice stromů dodalo místní zahradnictví a byly zasazeny pracovníky veřejně prospěšných služeb v minulých dnech.
Dosazeny byly i živé ploty a u dětského hřiště v ulici Palackého vznikl vrbový plot, který bude ohraničovat prostor hřiště a poskytne dětem příjemné a útulné zázemí.
Městské zahradnice pečují o jarní květiny, které pomalu odkvétají a připravují záhony na výsadbu letniček. Betonové květináče letos obohatí krásné květy Kany indické, která se právě předpěstovává v teplém sklepě pod radnicí.
Sandra Novotná Kollerová

TOP REKLAMA










