

Řidič byl po nárazu ve vážném stavu

V sobotu v 11:30 hodin dorazila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Slavičín na místo hlášené dopravní nehody osobního vozidla se zaklíněním osoby, ke které došlo u obce Rokytnice. V dalších minutách posílila profesionální hasiče i jednotka jejich dobrovolných kolegů.
„Osobní vozidlo Ford Mondeo narazilo svou pravou přední části do kmene stromu u komunikace. Náraz nebyl nijak destruktivní a vozidlo bylo poškozeno jen minimálně. Řidič vozidla přesto s hasiči nekomunikoval ani nereagoval na bolestivé podněty. Jeho tep byl ale hmatatelný a dýchal," popsal událost mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.
![]() |
Poškození vozidla bylo minimální. Řidič byl ale ve vážném stavu foto HZS další foto (3) |
Ve vozidle byl řidič ponechán svědky nehody, kteří mu poskytli první pomoc a událost oznámili na tísňovou linku zdravotnické záchranné služby. Po konzultaci situace se záchranáři ponechali řidiče ve vozidle a dále s ním nemanipulovali.
„Záchranáři a hasiči muže následně stabilizovali, zafixovali mu krční páteř a po odstranění středového sloupku karoserie ho podložili pevnými nosítky. Po vytažení z vozidla byl uložen do vakuových nosítek transportován do sanitky," popsal zásah hasičů Netopil.
Po vyproštění řidiče hasiči zajistili vozidlo proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Následně bylo vozidlo vytaženo zpět na komunikaci naloženo odtahovou službou. „Po dobu zásahu se hasiči podíleli také na řízení provozu v místě události," dodal Libor Netopil.
Po sedmnácté hodině večer havarovalo auto také mezi Brumovem a Valašskými Kloboukami. Podle informací od policistů se havárie obešla bez zranění osob.
-tz-

TOP REKLAMA










