

Na světovém šampionátu ve Štítné nad Vláří vybojovalo Česko 21 medailí

Velmi úspěšné bylo pro českou reprezentaci Mistrovství světa dospělých a juniorů v travním lyžování ve Štítné nad Vláří.
Ve SKI areálu Dubečky se závodilo ve čtyřech disciplínách: obřím slalomu, super obřím slalomu, superkombinaci a ve slalomu.
,,Česko, jako pořadatelská země využila možnosti, že se domácího šampionátu zúčastnil maximální počet 25 lyžařů a lyžařek,“ upozorňuje jedna z pořadatelek Lenka Rejchrtová.
Letošní Mistrovství světa patří pro Česko mezi ty úspěšné. Naši reprezentanti v něm vybojovali zásluhou Elišky Rejchrtové v super obřím slalomu titul Mistra světa a díky Anetě Koryntové ve slalomu titul Juniorský mistr světa.
A to není všechno. Česká republiky na šampionátu získala celkem 21 medailí. V závodech Mistrovství světa 1 zlatou, 5 stříbrných a 5 bronzových a v Mistrovství světa juniorů 1 zlatou, 4 stříbrné a 5 bronzových.
Mistrovství světa ve Štítné nad Vláří. Foto: Jarda Černický
Na šampionátu závodili také dva reprezentanti domácího klubu Grasski-Štítná nad Vláří. Filip Machů skončil v obřím slalomu sedmnáctý a v super obřím slalomu devatenáctý. Mezi juniory Šimon Liška v obřím slalomu obsadil patnácté místo a v super obřím slalomu sedmnáctou příčku.
Pořadatelé zvládli šampionát jak po organizační stránce, tak i po stránce přípravy svahu na závody.
,,Ohlasy od zúčastněných zemí byly velmi příznivé. Sami závodníci na sociálních sítích poděkovali za organizaci závodů. Úspěšný byl i přímý přenos na ČT Sport ze závěrečného dne ve slalomu, který sledovalo 22 000 diváků,“ těší Lenku Rejchrtovou.
Mistrovství světa se zúčastnilo 72 lyžařů a lyžařek z 9 zemí. Z Česka, Rakouska, Německa, Itálie, Švýcarska, Slovenska, Švédska, Iránu a Japonska.
VÝSLEDKY MISTROVSTVÍ SVĚTA V TRAVNÍM LYŽOVÁNÍ VE ŠTÍTNÉ NAD VLÁŘÍ 2025:
Obří slalom muži: 1. Andrea Iory (Itálie), 4. Martin Barták, 6. Lukáš Kolouch, 17. Filip Machů (všichni Česko)
Obří slalom ženy: 1. Lara Teynor (Rakousko, 2. Eliška Rejchrtová, 3. Aneta Korytová (obě Česko)
Super obří slalom muži: 1. Andrea Iory (Itálie), 2. Václav Knor, 4. Aleš Knor, 5. Martin Barták, 19. Filip Machů
Super obří slalom ženy: 1. Eliška Rejchrtová (Česko), 2. Lara Teylor (Rakousko), 3. Šárka Abrahamová (Česko)
Superkombinace muži: 1. Marco Dante Lorenzo Gritti (Itálie), 2. Martin Barták (Česko), 3. Mirko Huppi (Švýcarsko), 4. Lukáš Kolouch, 8. Jan Borák, 10. Aleš Knor (všichni Česko)
Superkombinace ženy: 1. Lara Teynor (Rakousko), 2. Aneta Koryntová, 3. Eliška Rejchrtová (obě Česko)
Slalom muži: 1. Fillipo Zamboni (Itálie), 2. Martin Barták, 3. Jan Borák (oba Česko)
Slalom ženy: 1. Lara Teynor (Rakousko), 2. Emma Eberhard (obě Rakousko), 3. Eliška Rajchrtová (Česko)
JUNIOŘI A JUNIORKY:
Obří slalom junioři: 1. Andrea Iory (Itálie), 5. Václav Knor, 15. Šimon Liška (oba Česko)
Obří slalom juniorky: 1. Lara Teynor (Rakousko), 2. Eliška Rejchrtová, 3. Aneta Koryntová (obě Česko)
Slalom junioři: 1. Michael Bertagno, 2. Nathan Seganti (oba Itálie), 3. Daniel Blaha (Česko)
Slalom Juniorky: 1. Aneta Koryntová, 2. Lara Teynor (Rakousko), 3. Lenka Knorová (Česko)
Super obří slalom junioři: 1. Valentin Lemp (Rakousko), 3. Václav Knor, 17. Šimon Liška (oba Česko)
Super obří slalom juniorky: 1. Lara Teynor (Rakousko), 3. Aneta Koryntová (Česko), 3. Johanna Wiesehuetter (Německo)
Superkombinace junioři: 1. Valentin Lemp (Rakousko), 2. Aleš Knor (Česko), 3. Nathan Seganti (Itálie)
Superkombinace juniorky: 1. Lara Teynor (Rakousko), 2. Aneta Korytová, 3. Eliška Rejchrtová (obě Česko)
Lubomír Hotař
Mistrovství světa ve Štítné nad Vláří. Foto: Jarda Černický

TOP REKLAMA











