Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Osmnáctiletý Jiří Havlík vyhrál deštivý Bike Valachy

date_range 13.Říj, 2025 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Vítězové v cíli - zleva Hartl, Havlík, Šťastný. Foto: Valachytour.cz

Teprve osmnáctiletý Jiří Havlík ze Zlína vyhrál v sobotu 11. října ve Ski areálu Bílá závod horských kol Bike Valachy Bílá. Přestože tradiční cyklistické akci letos vůbec nepřálo počasí, zapojilo se do ní 230 sportovců včetně dětí z Moravy i ze Slovenska.

 

Chladné a deštivé počasí tentokrát připravilo sportovcům náročné podmínky, vítěz si je ale nemohl vynachválit. „Bahnité terény miluji, baví mě a každým závodem se v nich cítím jistější. Bylo to dnes super. Kdo ze soupeřů byl pro mě největší výzva? Asi Karel Hartl. Ještě před sjezdem do druhého kola byl spolu s Petrem Šťastným kousek za mnou, ale ve sjezdu jsem získal náskok a pak už jsem je neviděl,“ líčil se v cíli mladý nadějný cyklista, který trasu 47 kilometrů s převýšením 1 240 metrů zajel přesně za 2 hodiny. Druhý Karel Hartl za ním zaostal o minutu. Třetí dojel do cíle Petr Šťastný.

 

Mezi ženami obhájila loňské prvenství v čase 2:34 Monika Kučerová. Druhá byla Aneta Chudárková a třetí příčku obsadila Ema Magdalena Jaklová.

 

Vedle hlavního závodu na 47 km si mohli dospělí závodníci vybrat ještě ze dvou kratších tras, jel se také závod elektrokol a Rodinný závod dvojic určený pro děti a rodiče. Děti navíc samostatně soutěžily na kratších trasách od 100 metrů do 5 kilometrů.

 

Foto: Valachytour.cz

 

„Tak extrémní počasí, jako bylo to letošní, jsme zatím na Bike Valachy a asi ani na žádné jiné akci seriálu nikdy neměli. A jsem rád, že přes to všechno si sportovci závod užili. Snažili jsme se jim s týmem pořadatelů a s pomocí Ski areálu Bílá připravit co nejlepší podmínky, zajistili sprchy, zastřešené posezení, mytí kol.. Osobně jsem moc rád, že přes extrémní počasí a bahno na trati jsme neměli žádné zranění,“ dodal ředitel DATART Valachy tour Bohuslav Komín.

 

Hned za dva týdny bude seriál pokračovat čtvrtým, posledním letošním závodem: Běhej Valachy ve Velkých Karlovicích. Uskuteční se v sobotu 25. října u hotelu Galik v Resortu Valachy. V tento den budou zároveň vyhlášení i absolutní vítězové celé série.

 

Více na www.valachytour.cz

 

VÍTĚZOVÉ BIKE VALACHY BÍLÁ – MUŽI

1. Jiří Havlík (POZIMOS WALLACHIAN RACING) – 2:00:25

2. Karel Hartl (KUBICASPORT XC racing team) – 2:01:34

3. Petr Šťastný – 2:02:18

 

VÍTĚZKY BIKE VALACHY BÍLÁ – ŽENY

1. Monika Kučerová – 2:34:51

2. Aneta Chudárková (GHOST Team) – 2:52:22

3. Ema Magdalena Jaklová (Bike pro racing) – 3:04:44

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA