Jižní Valašsko a Vsetínsko


Déšť potrápil obyvatele Vysokého Pole

Lokální vydatné noční deště potrápily v úterý 26.července navečer a v noci několik obcí v regionu Valašských Klobouk a hasiči opakovaně vyjížděli na pomoc občanům po zaplavení několika sklepů domů a k dalším ohrožujícím stavům.
„Dvě minuty před desátou večer jsme vyjížděli do obce Vysoké Pole. Voda tady zaplavila nejméně tři rodinné domy," uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Dva majitelé domů si pomohli sami, a to odklonem valící se vody od domu, čímž zabránili dalšímu zaplavování a ohrožení majetku. |
![]() |
foto HZS Zlínského kraje více fotek |
„Ve třetím domě došlo k zaplavení sklepa a kotelny. Hasiči pomáhali se zmírňování následků natékající vody, kopali odvodňovací strouhy a odváděli vodu od domů," upřesnil mluvčí.
Problémy hlásila pár minut po dvaadvacáté hodině i obec Křekov. Místní komunikaci zaplavila stékající voda s bahnem a místo bylo špatně průjezdné. Během půl hodiny se však podařilo problémy vyřešit a nebezpečný stav odstranit. |
-red- |

[wpdevart_facebook_comment
order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000"
title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left"
width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]
TOP REKLAMA










