
Policejní pes Ludvík vypátral ztraceného chlapce v obci nedaleko Valašských Klobouk
Velké obavy o svého syna prožívali v neděli odpoledne rodiče malého chlapce v obci nedaleko Valašských Klobouk. Chlapec bez zjevného důvodu utekl od sousedů, kde si hrál se svým kamarádem, a několik hodin se jej nedařilo najít.
„Rodiče měli podezření, že se jejich syn mohl leknout čertů, kteří obcí v těchto dnech procházeli,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková. I přes intenzivní pátrání rodičů se chlapce nepodařilo vypátrat, a tak se obrátili na policii.
Do akce se okamžitě zapojili policisté z Valašských Klobouk společně s policejním psovodem. „Na místo byly přivolány také další posily. Pomalu se začínalo stmívat a venkovní teplota se pohybovala okolo pěti stupňů Celsia. Bylo zřejmé, že s příchodem tmy budou šance na nalezení dítěte výrazně klesat,“ popsala situaci mluvčí.
Část policistů současně prohledávala rodinný dům, zatímco psovod ppor. Filip Novák se čtyřletým holandským ovčákem Ludvíkem zamířili za dům směrem k železniční trati. „Společně propátrali seník, okolí dráhy a postupně se přesouvali k místnímu potoku,“ doplnila Kozumplíková.
U potoka si policisté všimli chaty, kterou důkladně zkontrolovali. Když však uvnitř nikoho nenašli, zaměřili se na koryto potoka a jeho okolí. „Po chvíli dal policejní pes svému psovodovi jasně najevo, že někoho našel,“ popsala klíčový okamžik mluvčí.
V aleji smrčků u potoka se skutečně nacházel hledaný chlapec, který se tam ukryl. „Chlapec byl vyděšený a zpočátku nemluvil. Naštěstí byl v pořádku a neutrpěl žádné zranění,“ uvedla Kozumplíková s tím, že i zkušenému psovodovi v tu chvíli doslova spadl kámen ze srdce.
Celé pátrání trvalo necelých dvacet minut. „Jen díky rychlé reakci rodičů, koordinovanému postupu policistů a skvělé práci služebního psa se podařilo chlapce včas najít,“ dodala mluvčí na závěr.
-red-

TOP REKLAMA






























































