

Policie koupila megafon s dosahem 600 m

Dotaci ve výši 960 000 korun poskytl Zlínský kraj policistům Krajského ředitelství policie Zlínského kraje. Díky těmto prostředkům mohli policistům pořídit moderní techniku, která bude sloužit například k odhalování padělaných odkladů, při pátracích akcích nebo k zajištění bezpečnosti při sportovních utkáních.
Jedno ze zařízení, které z dotace zakoupili, jsou technické pomůcky pro policisty z odboru cizinecké policie sloužící k rychlému ověřování pravosti dokumentů. Díky tomuto nákupu tak má v současné době každý výkonný policista cizinecké policie možnost ověřovat pravost dokladů přímo v terénu. „Nová zařízení jsou oproti stávajícím výkonnější, což policisté oceňují, jelikož kvalita padělků narůstá. Kontrola pravosti dokladů patří mezi priority cizinecké policie. Za letošní rok kolegové zachytili už 18 padělků např. technického průkazu k vozidlu, občanských průkazů Rumunska a Maďarska, plné moci nebo rozhodnutí státních institucí," uvedla tisková mluvčí policistů Lenka Javorková.
![]() |
Směrový reproduktor má dosah 600 metrů foto: PČR |
Dalším zakoupeným zařízením je směrový reproduktor, který bude součástí technického vozidla zn. Mercedes Benz, které mají k dispozici policisté pohotovostního a eskortního oddělení. „Vozidlo má speciální vybavení a využívá se především v krizových situacích a při mimořádných událostech. Toto vozidlo jsme rovněž získali z dotací Zlínského kraje v roce 2014. Nově pořízený směrový reproduktor se bude používat při pátrání po pohřešovaných osobách nebo při zajišťování bezpečnosti na sportovních utkáních," popsala Javorková. Tuto techniku policisté použili poprvé uplynulý víkend na bezpečnostním opatření v rámci rizikového fotbalového utkání mezi Zlínem a Baníkem Ostrava, kdy prostřednictvím zařízení dávali výzvy neukázněným fanouškům při jejich doprovodu na stadion a ze stadionu. Reproduktor vysílá komunikaci až do vzdálenosti 600 metrů.
![]() |
Zařízení pro odhalování padělaných dokladů |
Krajské ředitelství policie Zlínského kraje z dotace dále zakoupilo fotoaparáty určené pro organizační články služby dopravní policie v rámci Zlínského kraje, které budou policisté používat především za účelem kvalitní fotodokumentace míst dopravních nehod a dokumentace závažných přestupků v silničním provozu např. telefonování, používání bezpečnostních pásů a podobně. Část dotace byla použita také na nákup operativní techniky, která bude sloužit především k odhalování trestné činnosti.
-tz-

TOP REKLAMA










