Benago Slavičín vede 1. futsalovou ligu

date_range 21.Pro, 2009 featured_play_list Aktuality

Poslední zápasy Celostátní ligy v sálovém fotbalu – futsalu v letošním roce byly odehrány v sobotu ve třech českých městech (v Praze, Neratovicích a v Náchodě) a k vidění byly opět zajímavé duely, ve kterých favorité většinou dominovali. Benago Slavičín se díky dvěma vítězstvím posunulo do čela tabulky, když především cenu má výhra v taktické bitvě s úřadujícím šampionem Novabrikem Polička. Valaši tak už letos podruhé na mistrovský tým vyzráli. Neskutečná série Benaga – 7 výher za sebou v řadě tak má své pokračování a uvidíme, co s mužstvem udělá vánoční přestávka.

Zaplněná hala Na Plechárně v Náchodě viděla v úvodu precizní obranu Poličky, přes kterou se hráči Benaga nemohli střelecky prosadit. Trenéru Julinovi se poprvé v letošní sezóně v sestavě objevil český reprezentant Ondřej Stojaník (bývalý hráč Jerevanu) a naposled se v dresu Slavičanů patrně objevil Petr Švach, který by měl od ledna bojovat o místo v kádru druholigové zlínské Tescomy. První půle lépe vyzněla pro východočeský celek, ale ve druhém poločasu nejdříve hrající trenér Benaga Zdeněk Julina vyrovnal, aby tři minuty před koncem po akci Stojaník – Švach posledně jmenovaný utkání rozhodl. Taktickou hrou podloženou výborným Soukeník v brance Benago své velmi cenné vítězství nakonec uhájilo.

SK BENAGO Slavičín – VPS NOVABRIK Polička "A" 2:1 (0:1)
Branky : Zd. Julina a P. Švach

Ve druhém utkání proti nováčku soutěže ze Sádku, v jehož dresu nastoupil i bývalý ligový hráč Hradce Králové a Zlína Jiří Valta, šlo Benago tvrdě za svým vítězstvím. O své poklidné výhře Slavičané rozhodli již v první půli a po vstřelení dalších dvou branek se za stavu 5:0 utkání změnilo v exhibici. Futsalisté Benaga poté zahodili i nemožné, navíc Sádek v závěru výsledk utkání kosmeticky upravil na konečnou podobu – zde je hodnocení utkání z webu FS Sádek.

FS SÁDEK – SK BENAGO Slavičín 2:5 (0:3)
Branky : P. Švach 2, Zd. Julina, T. Ulman a J. Hnaníček

Dodejme, že záznam sobotních zápasů z Prahy by se měl v nejbližších dnech objevit na internetové televizi. Liga dalšími zápasy pokračuje 9. ledna 2010 a Slavičané cestují do krkonošské Jilemnice, kde se utkají s domácím týmem SICO a také s Adrií Nový Bor.