Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Betlém z jehličí a slámy je už připraven

date_range 22.Pro, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Stejně jako v loňském roce, je už i letos ve Francově Lhotě u Domu kardinála Štěpána Trochty postaven betlém ze dřeva, slámy a jehličnatých větví. V pátek 23. 12. v 17:00 se zde odehraje v podání scholy ztvárnění biblického příběhu o Narození Páně a poté bude následovat pásmo zpívaných koled místních hudebníků. Po celou dobu vánoční, tedy až do 2. února, jsou v betlému na venkovním prostranství, vystaveny vyřezávané postavy v životní velikosti, které jsou ve večerních hodinách nasvíceny. Při návštěvě betlému je možná také prohlídka expozice muzea kardinála Štěpána Trochty.

Betlém ze dřeva, slámy a jehličnatých větví ve Francově Lhotě                    Foto: Lumír Kliš

Dům kardinála Štěpána Trochty, kde je umístěno i jeho muzeum, najdete ve středu obce Francova Lhota, v blízkosti známé zvonice. Barevná tabule u hlavní silnice a dřevěný ukazatel Vás navedou boční ulicí přímo k muzeu. Návštěvníci, kteří si budou chtít prohlédnout i expozici muzea rodáka z této vesnice, najdou kontakt na správce na nástěnce přímo před domem, který muzeum operativně zpřístupní.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA