Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Čaj o páté neohrozilo ani krásné počasí

date_range 23.Dub, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Poslední čaj o páté v sezoně 2017/18 přivítal v Janové hosty v kloboucích roztodivných druhů, od pohádkových kloboučků po cylindry nabobů.

Poslední jarní akce v seriálu čajů o páté byla ohrožena krásným počasím a nepřirozeným časem, kdy večer zůstává o hodinu více světla. Výjimky však potvrzují pravidlo a sál místní kavárny ZZJM se zcela zaplnil. Servírky byly nuceny zapnout turbopohon, poněvadž vevnitř plno zábavychtivých hostů v kloboucích a venku zase ve velkém počtu žízniví vítači jara. Taktéž kuřáci se s velkou radostí přesunuli nastálo do předzahrádky, kde při příjemné teplotě mohli zhluboka potahovat oblíbené dehtové výtažky ze suchých listů a nemuseli poletovat jak satelity mezi pivem a šlukem. Obrázky z akce naleznete v odkaze pod fotografií v tomto článku.

Kloboukový čaj o páté                      foto: Radomír Dolanský                  fotogalerie

O plný sál se bez jakýchkoliv pochybností zasloužila rovněž široko daleko oblíbená kapela Frťani. Při jejich širokopásmovém rozsahu písničkového zásobníku se pobaví široké věkové spektrum a i frťany chutnají dvojnásob, což zase oblažuje hospodského. Samozřejmě, pokud se neulévá z domácích zásob, jakože se ulévá. Takový podvečer na čaji o páté v Janové je pak přínosem pro všechny, kteří se nalézají poblíž. Pořadatelky se již ani nediví, když se na stále oblíbenější párty objevují noví hosté, kteří odcházejí stejně nadšení jako ti, kteří již dlouho nedají na kvalitu zdejších čajů dopustit.

Na parketu v tento podvečer opět zářila zdravotní sestřička dnes v převleku turbovčely. Její vysokofrekvenční tanec uchvacuje přítomné i po několikerém zhlédnutí. Nezapomíná se ani na jubilea stálých návštěvníků. Tentokrát bylo gratulováno pravidelné účastnici, kterou všichni znají pod pseudonymem řeznice z Jednoty. Dočkala se samozřejmě i tanečního sóla pro jubilantku. Čaje o páté dosáhly již takového věhlasu, že zde turecký Recept Kurdobijec poslal svého tajného agenta. Ale Valaši si velmi dobře pamatují, jak vypadají rudé fezy, a tak turecký agent musel nakonec tančit, jak Valaši pískali. Stačilo několik pohárků slivovice a Janová měla v kapse nového dvojitého agenta bez nějakých podivných lektvarů, o jejichž majetnických právech se teď dohadují Anglové v Londiniu.

Kloboukový čaj o páté                      foto: Radomír Dolanský                  fotogalerie

Na stolech samozřejmě nemohly chybět slané a sladké pochoutky z kuchyní pořadatelek z řad janovských turistů, ale i nadšených návštěvnic. Zcela určitě nemohla chybět lístečková překvapení, kde si sami hosté ve velké míře věnují dárečky navzájem. A určitě se nejedná o ledajaké dary. Takže ať je to sombrero, zahradnický kakáč nebo myslivecký klobouček s pérem, všichni sledovali s velkou pozorností čísla a barvy lístečků.

Po soutěži opět nastoupili Frťani a jako správní topiči přiložili pod kotel a na lodi byla báječná nálada do nočních hodin. Takže možná na podzim při čaji o páté v Janové na shledanou.

Radomír Dolanský   

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA