Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Celníci v Sidonii zajistili 10 kg červeného fosforu, ten je často zneužíván k výrobě metamfetaminu

date_range 12.Úno, 2019 featured_play_list Aktuality

Téměř 10 kilogramů velmi nebezpečné látky v podobě červeného fosforu zajistili zaměstnanci Celního úřadu pro Zlínský kraj během své kontrolní činnosti v prvním únorovém týdnu v Brumově-Bylnici v části Sidonie. Řidič osobního vozidla neuvedl věrohodné vysvětlení proč přepravuje tuto rizikovou chemikálii, a s ohledem na její značné množství, případ šetří policie.

 

„Červený fosfor je velmi často zneužíván k výrobě metamfetaminu, v daném případě by bylo možné s použitím přepravovaného možství vyrobit až 30 kilogramů nebezpečné drogy. Legální použití dané chemikálie je ve značném nepoměru k jeho nelegálnímu využití v rámci celé ČR, proto věnuje celní správa této komoditě zvýšenou pozornost,” vysvětlil mluvčí Celního úřadu pro Zlínský kraj Dušan Janiš. V případě prodeje vyrobené omamné a psychotropní látky na černém trhu by se jednalo o částku v řádech několika milionů korun.

Řidič nebezpečnou látku převážel v autě, foto: Celní úřad pro Zlínský kraj

Celníci měli téhož dne ještě jeden úspěch. V katastru obce Vsetín bylo při kontrole osobního vozidla nalezeno 5,4 gramů sušené houby s halucinogenními účinky. Mladistvý řidič se současně přiznal k podmíněnému trestu za řízení vozidla pod vlivem omamných látek.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA