Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Chtěli prodat marihuanu, ale podrazil je řidič

date_range 20.Říj, 2016 featured_play_list Aktuality

 

V případu loupeže a obchodu s drogami figuruje celkem šest mladíků ve věku od sedmnácti do jednadvaceti let z obcí na Zlínsku, Uherskobrodsku a Vsetínsku. Tři z nich se domluvili v budově střední školy v Uherském Brodě na tom, že požádají svého, tehdy sedmnáctiletého, spolužáka z obce na Vsetínsku, aby jim přes své známé z obce na Zlínsku zprostředkoval nákup většího množství marihuany. Nechtěli ji však koupit, nýbrž ukrást. K loupeži došlo na polní cestě za obcí Petrůvka.

„Policejní komisař obvinil tři mladíky ze zvlášť závažného zločinu loupež a zločinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, to vše ve spolupachatelství. V případě odsouzení tak hrozí pachatelům pobyt za mřížemi na dva až deset let. Bez trestu však nevyváznou ani okradení," uvedla tisková mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

Ilustrační foto PČR Zlín 

Dva mladí muži z obce na Zlínsku jsou obviněni ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jediný, který z šestice vyvázne bez trestu, je nyní již osmnáctiletý mladík ze Vsetínska, kterého v prvopočátku jeho starší spolužáci oslovili a žádali po něm, aby obstaral marihuanu.

Začátkem března krátce před pátou hodinou odpoledne dorazil jeden ze tří „kupujících" společně se zprostředkovatelem nákupu do Slavičína na parkoviště u zámku. Tam nastoupili dva mladíci, kteří s sebou měli více než jeden kilogram marihuany, již jeden z nich vypěstoval.

Odsud měli odjet prodat drogu do Ostravy, ale za Petrůvkou odbočil řidič nečekaně na polní cestu. Tam na ně čekal další z „kupců". Dva „zákazníci" vytáhli dva mladíky násilím z auta a srazili je na zem. Třetímu mladíkovi po rvačce vytrhl jeden z nich za pomoci plynové pistole namířené na jeho zátylek z ruky igelitovou tašku, v níž byla marihuana. Drogu naložili do auta a odjeli k přehradě v Luhačovicích, kde na ně čekal jejich třetí kumpán, který marihuanu vzal a uschoval ji v obci na Uherskobrodsku. Jeden z okradených přivolal policisty se smyšlenou verzí loupeže peněz. Po krátké době vyšlo najevo, co se stalo. „Policisté v rozmezí dvou dnů zadrželi všechny tři podezřelé, kteří jim vydali marihuanu i zbraň, za pomoci které ji odcizili," dodala Monika Kozumplíková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA