Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Cimbálová muzika Lidčan pokřtí své první CD

date_range 30.Lis, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Milovníci folkloru, cimbálu a Valašska si přijdou na své sobotní podvečer 16. prosince v Kulturním domě v Lidečku, kde proběhne slavnostní křest prvního CD Cimbálové muziky Lidčan. Co vedlo muzikanty k tomuto kroku a na co se hosté slavnostního galavečeru mohou těšit, vysvětluje primáška CM Lidčan Aneta Nováková.

V letošním roce oslavuje naša cimbálová muzika Lidčan desáté výročí založéní a tak sme sa rozhodli nadělit si takový krásný dárek – profilové CD. Tož povíme vám, že to byla negdy těžká práca – sladit termíny zkúšek a nahrávání, mezitým aj negde inde zahrát, stihlo sa aj nové děcko v muzice přivítat a do teho všeckého dvě muzikantské svaďby udělat. Rok to byl náročný, ale sme rádi, že sa to všecko zvládlo a včil Vás srdečně zveme na slavnostní křest naší desky, kerý sa bude konat 16. prosinca v Kulturním domě v Lidečku. Začínáme v sedm večer, tož přiďte včas!

Na co sa možete těšit? Svižné točené, trávnice, vážný starodávný nebo táhlé zpěvy. Pěsničky sú to naše oblúbené (pravda, nekeho meněj a nekeho věcej). Výběr skladeb stojí na pevných valašských základoch, ale poslechnete si aj pěsničky ze Slovácka či ze Slovenska.

Cimbálová muzika Lidčan

V našéj muzice odjakživa dominovaly především cérky se svojíma zpěvama, a nejinak je to zaznamenané aj na desce, a možete sa přesvědčit aj naživo!

Deset roků je dlúhá doba a v muzice sa za tu dobu vystřídalo pár muzikantů. Sme rádi, že pozvání přijala aj velká kamarádka Kateřina Pechálová (včil už Ovesná), která s nama strávila víc jak osm roků hraní. Pozvání přijal aj Dětský národopisný soubor Valášek z Horní Lidče, kerý doprovázáme už dlúhá léta. A sme převelice rádi, že na naší desce uslyšíte jednu z nejlepších zpěvaček celého Valašska – Zdeňku Straškrabovou. To, jak si jejího hostování ceníme, svědčí aj promluva našeho cimbalisty, kerý si tým splnil svůj celoživotní sen: „Zato, že sa věnuju folkloru, može nahrávka z gramofonovej desky, kerú nazpívala Zdeňka Straškrabová. Včil sem si s ňú zahrál pěsničku já a už možu s folklórem skončit!"

Ale nebojte sa … přemluvili sme ho a rozhodně nekončí. V naší muzice totiž platíme především za dobré kamarády – a dyž je dobrá partyja, tož sa bude hrát dobře dycky! Koho všeckého možete v naší muzice vidět aj slyšet? Primuje Aneta Nováková, druhé housle hrají Hanka Povalačová a Kačka Mikulajová, obligát zastává Michal Vaculín. Na klarinet a flétničky hraje Gabka Jandíková, na basu Dominik Juřica, viole vládne Adam Fiala a ten největší a nejnovější nástroj – cimbál – rozehrává Miroslav Hrňa. Nový cimbál na této akci také pěkně pokřtíme, dali sme mu pořádně zabrat při natáčání CD, a tož si zaslúží veřejné oslavení, jak dobře hraje a jak nám to s ním pasuje!

Cimbálová muzika Lidčan

Přijměte tedy naše pozvání! V programu vystoupí Soubor valašských písní a tanců Vsacan, zpěvačka Zdeňka Straškrabová a zatančí a zazpívá Valášek z Horní Lidče. Přijďte sa v tento krásný předvánoční čas svátečně naladit a potěšit sa valašskýma pěsničkama. Budeme sa na Vás moc těšit!

Slavnostní křest CD „A včil túto…" proběhne 16. prosince od 19,00 hodin v KD Lidečko. Předprodej vstupenek na tuto akci probíhá v KD Lidečko, nebo na telefonním čísle +420 603 556 472. Cena lístku s místenkou je 100Kč.

-lm-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA