Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Cizinec přijel bez dokladů, s brokovnicí a pod vlivem drog. Zapadl v blátě

date_range 16.Dub, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up BMW uvízlo v rozbahněném terénu, foto: PČR

V úterý ráno přijali policisté oznámení o tom, že v rozbahněném terénu v obci na Zlínsku uvízlo motorové vozidlo BMW X1 s cizí registrační značkou a neznámým mužem uvnitř. Policisté z Luhačovic, kteří na místo přijeli, netušili, jak spletitý případ budou v následujících dnech rozplétat.

 

Muž, který seděl uvnitř, se policistům představil jako devětadvacetiletý občan sousedního státu, ale neměl u sebe žádný doklad potvrzující jeho totožnost. Tvrdil, že je majitelem vozidla. Zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek byla u muže pozitivní na amfetamin.

 

„Vzhledem k tomu, že se jednalo o cizince, policisté na místo zavolali kolegy z cizinecké policie a překladatelku. Protože měli podezření, že by se ve vozidle mohly nacházet drogy, zavolali také policejního kynologa se psem vycvičeným na vyhledávání omamných a psychotropních látek.  A aby mohli ověřit totožnost muže, předvedli ho na policejní oddělení do Luhačovic, kde ho zajistili,“ popsala mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Policejní pes našel ve vozidle malé množství sušené travní hmoty a neznámé tablety. „Policisté, kteří vozidlo prohledali, našli kromě předmětů denní potřeby navíc zbraň – brokovnici a několik desítek nábojů. Protože muž neměl k převozu zbraně patřičné povolení, zbraň včetně nábojů mu odebrali,“ uvedla policejní mluvčí.

BMW uvízlo v rozbahněném terénu, foto: PČR

Kdy a jakým způsobem se muž dostal do České republiky, je předmětem dalšího prověřování. Dopustil se hned několika přestupků, které policisté postoupí k vyřešení ve správním řízení přestupkovému odboru příslušného úřadu:

 

– muž řídil motorové vozidlo bez patřičných dokladů,

– není držitelem řidičského průkazu, protože mu byl v domovském státě odebrán,

– pravděpodobně byl v době řízení pod vlivem návykové látky, což potvrdí lékařské vyšetření, kterému se muž podrobil,

– přechovával u sebe omamné a psychotropní látky,

– zřejmě také porušil usnesení vlády, protože vstoupil na území České republiky, aniž by se na něj vztahovala některá z výjimek,

– porušil zákaz volného pohybu osob,

– muž je sice držitelem zbrojního průkazu a majitelem zbraně, ale přivezl ji do naší republiky bez patřičného povolení.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA