Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Diskutovalo se o problémech regionu

date_range 26.Kvě, 2015 featured_play_list Aktuality

 

V pondělí 25. května se ve Valašskoklobouckém podnikatelském centru setkalo osm největších zaměstnavatelů v regionu se starostkou města Eliškou Olšákovou. Hlavním bodem programu neformální schůzky byla diskuse o nejpalčivějších problémech jižního Valašska, jako je např. vybudování silnice R49 na Slovensko nebo nezaměstnanost v okolí.

„Jsem ráda, že zástupci firem přijali mé pozvání a setkání se zúčastnili," řekla starostka. „Uvědomujeme si potřebu silných a stabilních podniků, které jsou schopny zaměstnat naše občany. Nabízíme jim pomoc a spolupráci při projektech, které by mohly být pro náš region přínosné. Zajímá nás také jejich pohled a názor na rozvoj Valašských Klobouk i okolí," doplnila starostka.

Probíralo se například vybudování silnice R49                foto město Valašské Klobouky

Hostem setkání byl i Karel Chudárek, ředitel Správy Zlín – Ředitelství silnic a dálnic ČR, který informoval o přípravě stavby rychlostní silnice a také o investičních záměrech v regionu. Příští rok se bude například budovat nový kruhový objezd v Brumově-Bylnici (směr Nedašov).

Starostka účastníky seznámila s memorandem na podporu výstavby rychlostní komunikace R49, jejíž text připravil zastupitel Petr Hradil a podepsalo ho všech 19 zástupců samospráv ORP Valašské Klobouky. Přítomní podnikatelé se svými podpisy k memorandu připojili.

Hosté si také vyslechli krátkou prezentaci o dotacích Ministerstva průmyslu a obchodu ČR na nové programové období, kterou jim představil Zdeněk Miklas, pracovník projektové kanceláře valašskokloboucké radnice.

Z diskuse vyplynulo, že je v naší oblasti nedostatek kvalifikovaných pracovních sil a také podnikatelům chybí včasná informovanost o připravovaných uzávěrkách komunikací.

Další setkání radnice s podnikateli se uskuteční ve středu 17. června, tentokrát pozvání obdrží představitelé místních firem.

Sandra Novotná Kollerová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA