Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zahradu Domu dětí a mládeže Slavičín zkrášlily dřevěné prvky

date_range 19.Říj, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Nová zahrada Domu dětí a mládeže Slavičín

Domek s ohništěm a posezením, bylinková zahrádka s trvalkami či živý plot z rostoucích keřů. Všechny tyto prvky, navíc propojené chodníčky k přírodní učebně, přibyly na zahradu Domu dětí a mládeže Slavičín.

 

Léta nevyužívaná plocha, kde dříve býval zarostlý antukový kurt, prošel v poslední době velkou proměnou a dnes se na místě kurtu nacházejí právě přírodní prvky, které by měly zaujmout menší i větší děti navštěvující kroužky na DDM.

 

„Děti se přímo v praxi naučí, jak správně pečovat o rostliny a živočichy. Jsme rádi, že tu vznikla zahrada, ve které najdou děti místo nejen k poznávání, ale i místo k odpočinku a setkávání,“ uvedla ředitelka DDM Ivana Fojtíková.

Nová zahrada Domu dětí a mládeže Slavičín

Prvky na zahradě, jako například kompostér či infopanely, povedou děti ke způsobu života šetrnému k životnímu prostředí. „Investice do dětí a rozšíření jejich obzorů se městu vyplatí,“ je přesvědčen starosta Tomáš Chmela.

 

Do zrenovovaného prostoru s domečkem a ohništěm tak budou chodit malí alchymisté, kuchtíci, přírodovědci, chovatelé, modeláři či rybáři. Rekonstrukce zahrady za „Domečkem“ vyšla na částku přesahující 400 tisíc korun s tím, že na ni město získalo dotaci ze SFŽP ve výši 308 tisíc korun.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA