Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Domu s pečovatelskou už slouží výtah

date_range 28.Lis, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Výtah na Domě s pečovatelskou službou ve Valašských Kloboukách už slouží svému účelu. Od listopadu už přepravuje seniory do vyšších pater domu, a tak jim ulehčuje přístup k jejich bytům i možnost vycházek. Instalace výtahu vyšla na 1,3 milionu korun, přičemž valašskokloboucká radnice obstarala dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR ve výši 630 tisíc korun. Zbývající část uhradilo Město Valašské Klobouky.

„Dům s pečovatelskou službou výtah nutně potřeboval, protože všichni jeho obyvatelé jsou senioři a každodenní pohyb do schodů jim značně ztěžoval život. Díky instalaci výtahu jsou nyní více soběstační a mohou častěji vycházet ven. Se zvýšením komfortu se výrazně zvýšila také spokojenost seniorů. Chtěl bych poděkovat vedení města, že myšlenku zřídit výtah dotáhlo do úspěšného konce, a to za dobré spolupráce všech zainteresovaných," poznamenal k investiční akci Ivan Kovalčík, ředitel Valašskokloboucké polikliniky, která spravuje také Dům s pečovatelskou službou.

 

foto archiv Valašskokloboucké polikliniky

 
Vybudování výtahu umožnila dotace ministerstva pro místní rozvoj z programu Bezbariérové obce. „Finanční podpora ministerstva pokryla přibližně padesát procent nákladů z celkových 1,3 milionu korun. Zbývající částka byla připravena v rozpočtu města," sdělila k finanční stránce projektová manažerka Pavlína Kolínková.

„Velice oceňuji trpělivost všech obyvatel, kteří tolerovali stavební provoz po celou dobu výstavby. Přestože jsme se snažili práce usměrňovat tak, aby byl co nejméně rušen klid seniorů, určitý hluk nebylo možné omezit. Proto velmi děkuji všem obyvatelům za jejich vstřícnost a pochopení," vyjádřil dík vedoucí investičního odboru Radek Bařinka. Celou výstavbu zajišťoval právě investiční odbor městského úřadu. Všechny práce proběhly bez problémů a výtah byl ve čtvrtek 26. listopadu úspěšně zkolaudován.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA