Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dostihové odpoledne přilákalo stovky lidí

date_range 29.Říj, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Rovinové i překážkové dostihy, prohlídka nových prostor závodiště a spousta dalších atrakcí, byly k vidění v rámci středečního 4. Dostihového odpoledne na závodišti ve Slušovicích, pořádaného k závěru letošní sezóny pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka.

Sváteční dostihový den si nenechalo ujít více než tisíc návštěvníků, což jen podtrhuje stoupající oblibu tohoto sportoviště. Dostihový den byl velmi zajímavý také po sportovní stránce o čemž svědčí celkem 127 přihlášených koní, což je nejvíce v novodobé historii slušovického závodiště.

 

„Jsem velmi rád, že i díky finanční podpoře Zlínského kraje se daří navázat na tradici dostihového sportu ve Slušovicích a vytvářejí se zde takové podmínky, které přivedou tuto dostihovou dráhu jako první na Moravě do nejvyšší kategorie. Mým osobním zájem je, aby početná obec českých a moravských chovatelů měla příležitost a možnost porovnávat výsledky své práce s širší konkurencí v dostihovém sportu, neboť právě tím se tato činnost rozvíjí a navíc přináší radost a prospěch nejen odborné veřejnosti, ale také rodinám, které zde mohou nalézt příležitost k trávení volného času," uvedl hejtman Stanislav Mišák, který spolu s místopředsedkyní Senátu Parlamentu ČR Alenou Gajdůškovou a slušovickým starostou Františkem Pavelkou, za pozornosti kamer programu ČT4 Sport, ocenil vítěze hlavního dostihu Velké slušovické steeplechase.

 

foto Petr Zákutný

 

Zlínský kraj tento hlavní dostih podpořil 45 tisícovou dotací. Součástí 4. Dostihového odpoledne na závodišti ve Slušovicích bylo také vystoupení mistra světa ve voltiži Petra Eima a v průběhu celého odpoledne také natáčení nového seriálu České televize Znamení koně, v němž hrají naši přední herci v čele s Bolkem Polívkou, Vilmou Cibulkovou a Richardem Krajčem.

Hejtmanství se snaží také o postupnou obnovu celého sportoviště. V rámci projektu Revitalizace dostihového areálu ve Slušovicích se nyní dokončuje pokládka a montáž zavlažovacího zařízení v ploše a rovinové steeplechase dráhy. Dokončena je nová provozní budova technického zázemí paddocku včetně šaten a sociálního zázemí pro jezdce. Je zpracována studie na komplexní rekonstrukci betonové tribuny s cílem vybudování kancelářských prostor pro dostihovou komisi rozhodčích a dostatečné množství sociálních zařízení pro veřejnost. Jen v letošním roce se v areálu dostihové dráhy ve Slušovicích proinvestují 4 miliony korun. z nichž 2,5 milionu korun uhradil Zlínský kraj.

 
Milan Plesar
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA