Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dům na rohu se poprvé představí široké veřejnosti

date_range 06.Dub, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dům na rohu ve Valašských Kloboukách. Foto: redakce

Valašské Klobouky mají ve svém centru novou dominantu. Tou se stal Dům na rohu, který po završení stavebních prací doznal své finální podoby a jeho nadčasový vzhled zdobí nároží ulic Československé armády a 2. května. S výsledkem náročné rekonstrukce dřívějšího brownfieldu na podnikatelské centrum se nyní mohou přijít seznámit i první návštěvníci. Den otevřených dveří pro veřejnost se koná v úterý 12. dubna od 16 do 19 hodin.

 

„Dům na rohu byl po dvě desetiletí nedostavěnou hrubou stavbou, která se stala chátrající zátěží městského centra a pohled na ni vzbuzoval především nelibé pocity. Město Valašské Klobouky se rozhodlo situaci řešit, objekt odkoupilo a díky úspěšné žádosti o dotaci u Ministerstva průmyslu a obchodu ČR jej proměnilo v atraktivní budovu, která nabízí zázemí pro řadu podnikatelů. Aktuálně už je obsazená převážná většina prostor a první nájemci se stěhují do svých kanceláří,“ přiblížila Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky. „Dříve než se v Domě na rohu rozběhne plný podnikatelský ruch, rádi bychom veřejnosti nabídli možnost návštěvy a prohlídky stavby, která po rekonstrukci otevírá zcela novou etapu svého provozu,“ pozvala.

 

Celkové náklady této investiční akce včetně projektové dokumentace a dalších vedlejších výdajů činily 27,1 milionu korun, z čehož částku 21,3 milionu pokryla dotace Ministerstva průmyslu a obchodu ČR z programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů. Na odkup objektu město vynaložilo 6,3 milionu korun.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA