Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dům s pečovatelskou službou má nová okna

date_range 26.Říj, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Obyvatelé valašskoklobouckého domu s pečovatelskou službou se ve svých bytech těší lepší tepelné pohodě. Ta je znatelná díky výměně oken a balkonových dveří, která právě probíhá v obou objektech DPS II a dotkne se celkem padesátky bytových jednotek. Rekonstrukce si vyžádá 1,2 milionu korun a završena by měla být do konce října.

„Dům s pečovatelskou službou slouží svému účelu už od devadesátých let. Původní okna byla už za ta léta opotřebená a netěsnící, takže si obyvatelé zejména v zimních měsících stýskali nad chladem. Investice proto byla potřebná," řekla starostka Eliška Olšáková. Výměna se soustředí nejen na nová okna a balkonové dveře, ale počítá také s osazením žaluzií a sítí proti hmyzu.

Dům s pečovatelskou službou II                Foto: MěÚ Valašské Klobouky

„Už dříve jsme provedli nejnutnější výměny oken a zateplení v bytech s vikýři, protože zde byly problémy se špatnou izolací oken nejpalčivější. V roce 2014 proběhla revitalizace panelové budovy DPS I, která pochází ze sedmdesátých let, a tak vyžadovala kompletní zateplení a výměnu oken. Současná rekonstrukce v DPS II tedy navazuje na dlouhodobě plánovaný záměr zlepšení tepelně izolačních vlastností budov a bytů v areálu Valašskokloboucké polikliniky," uvedl její ředitel Ivan Kovalčík.

Dalším krokem pak bude v následujících letech výměna okenních výplní a vstupních dveří ve společných prostorách DPS II, čímž by měla být celková oprava objektu dokončena.

„V souvislosti s výše uvedenými pracemi a také s celkovou rekonstrukcí výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje, která sídlí taktéž v objektu DPS II, chci poděkovat zejména našim nájemníkům – seniorům za shovívavost, kterou při náročných stavebních úpravách prokázali," poznamenal Ivan Kovalčík. Obzvláště výměna oken probíhala v chladném podzimním počasí a provázela ji zvýšená prašnost.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA