Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Koncert na památku Jindry Kosa, 16. 10. 2021, Valašské Klobouky

date_range 18.Říj, 2021 featured_play_list

Kapela Symbioza uctila památku svého zemřelého leadera Jindry Kosa  v sobotu 16. 10. 2021 v KD KLobučan ve Valašských Kloboukách.

 

 

 

Jindra  Kos byl nepřehlédnutelná figura valašského a moravského rocku, folku a blues. Byl znám především jako kytarista, zpěvák  kapely Symbioza, kde působil od r.1973 až do svého skonu.

 

Region překročil zejména jako autor zhudebněné poezie v Duu Kos -Lysáček, kterou hrají v netradičním obsazení akustická kytara, foukací harmonika, tenosaxofon a zobcová flétna. Nebývalým úspěchem byl zisk legendární  Porty v roce 1986 na celostátní soutěži v Plzni Lochotíně. Jindra zhudebňuje texty Josefa Kainara, Jiřího Žáčka,Václava Hraběte, Lawrence Ferlinghettiho a další. Často vystupuje se známým interpretem poezie Miroslavem Kovaříkem.

 

Duo se později transformuje na kvartet Obelisk. Se Symbiozou Jindra vydává celkem 3 desky, Přesýpací hodiny, Sidonie a poslední Symbioza 3. Jindra nechyběl na moravských koncertech ETc., kdy si zahrál společně na foukací harmoniku či pilu.

 

Jindra bojoval s těžkou nemocí více než 10 let a zemřel 19. ledna 2021. Zanechal po sobě obrovskou zející díru, kterou bude jen těžko zaplnit.

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA