Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jak to bylo a je s pytláky na Valašsku

date_range 24.Led, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: Muzeum regionu Valašsko

Spoustu zajímavostí o fenoménu pytláctví nabídne program, který proběhne ve čtvrtek 27. ledna v Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín. Dozvíte se o historii i současnosti „lesního pichu“ v regionu. Součástí je komentovaná prohlídka úspěšné výstavy Na pytlácké stezce.

 

Přednáška s názvem O historii pytláctví se skládá ze dvou částí. Historik muzea Pavel Mašláň vás vezme do minulosti a přiblíží třeba to, proč lidé vlastně pytlačili, jakým způsobem to dělali, kterou zvěř si nejčastěji vybírali a jak vysoké tresty jim za to hrozili. Zástupce Okresního mysliveckého spolku Vsetín Jaroslav Šarman následně popovídá o tom, kam se pytláctví posunulo dnes. „Po skončení přednášky proběhne komentovaná prohlídka výstavy Na pytlácké stezce,“ doplnil Pavel Mašláň (na snímku).

 

Výstava Na pytlácké stezce prostřednictvím spousty zajímavých exponátů přibližuje období lesního pichu v 19. století a první polovině 20. století, kdy byl na Valašsku nejrozšířenější. Prohlédnout si můžete například unikátní historické zbraně a další lovné nástroje pytláků. Dozvíte se blíže o minulosti lovné zvěře a také tzv. čižbě, které u nás byla dříve také hojně rozšířena. Výstava je na zámku Vsetín k vidění do 20. února, přijít můžete každý den mimo pondělí od 9 do 17 hodin. Kromě ní vás čekají i další dvě zajímavé výstavy, velká expozice o Valašsku a také spousta návštěvnických atrakcí, jako vyhlídka ze zámecké věže, Templářský sklípek s rytířskou hernou či akvárium řeky Bečvy v expozici o přírodě.

 

Podle aktuálních pravidel je umožněn vstup do muzea jen s respirátorem a při návštěvě je nutné dodržovat rozestup alespoň 1,5 metru, což v rozsáhlých prostorách zámku není problém. „U akcí a doprovodných programů ale musíme po osobách starších 12 let požadovat potvrzení o bezinfekčnosti. U dětí od 12 do 18 let to může být i PCR test, dospělí musí předložit doklad o očkování nebo prodělané nemoci COVID 19,“ upozornil Mašláň.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA