Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ještě jste se nerozhodli, kam jít studovat?

date_range 22.Led, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Ještě do první poloviny března 2016 se mohou rozhodovat žáci základních škol, kteří si letos podávají přihlášku na střední školy, kterou konkrétní školu zvolit a kam přihlášku doručit. Nejpozději je třeba tak učinit do 15. března, pokud se jedná o denní formu vzdělávání, v případě jiné než denní formy studia pak je nejzazší termín stanoven na 20. března 2016.

Ve Zlínském kraji působí celkem 66 středních škol, z toho Zlínský kraj sám je zřizovatelem 46 středních škol, 20 škol má jiného zřizovatele (jedná se o školy soukromé, církevní nebo spadající přímo pod ministerstva).

Ilustrační fotografie zkola.cz

„Zorientovat se v nabídce všech těchto organizací žákům i jejich rodičům pomáhají nejen výchovní poradci na základních školách, ale také krajský web www.zkola.cz, který poskytuje komplexní informace z oblasti školství a vzdělávání. Uživatelé zde najdou všechna důležitá sdělení týkající se přijímacího řízení včetně odkazů na jednotlivé školy," řekl krajský radní Petr Navrátil, zodpovědný za oblast školství, mládeže a sportu.

Přijímací řízení na střední školy bude opět organizováno jednotnou formou, k níž Zlínský kraj přistoupil již v roce 2010/2011, kdy byl v tomto směru prvním regionem v rámci celé České republiky.

Veškeré další informace týkající se přijímacího řízení včetně tiskopisu přihlášek jsou k dispozici ZDE.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA