Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Mapy.cz ukazují, co všechno zapláví přehrada Vlachovice

date_range 11.Čvn, 2020 featured_play_list Aktuality

Plánovaná vodní nádrž na pitnou vodu ve Zlínském kraji.

 

Mapu můžete přibližovat tlačítky +-, nebo kolečkem na myši.

 

Provoz přehrady má být spuštěn v létě roku 2030. Povodí Moravy jako investor zahájilo výkup nemovitostí a pozemků, na který je vyčleněno 705 milionů korun. Výkupy mají být dokončeny do roku 2023. Dále byla pořízena Aktualizace č. 3 Politiky územního rozvoje ČR z důvodu naléhavého veřejného zájmu pro realizaci vodního zdroje sloužícího primárně k zásobování obyvatel Zlínska pitnou vodou. Na tento vládní dokument schválený v září 2019 navazují i Zásady územního rozvoje Zlínského kraje.

 

V současné době se připravují výběrová řízení na projekční firmy, které budou řešit např. opatření přírodě blízké péči, dále čistírny odpadních vod, přeložky inženýrských sítí a probíhají také další přípravné kroky k zachycení dešťových vod v jednotlivých obcích.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA