Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Maškarní čaj o páté v Janové

date_range 28.Led, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Některé opakované akce přicházejí o kvalitu. To se však netýká čajů o páté v Janové, kde kvalita strmě stoupá. Kreativita hostů, radost ze společné zábavy, kopa srandy.

Janová je sice v současné době ve sdělovacích prostředcích skloňována ve zcela jiných pádech pochybné slávy. Ale to je oblast zábavy pro ty, kteří se ve většině případů života obce neúčastní a vylezou jen, když je možnost ukázat, jak se vede „správná" diskuse a jak respektovat názor druhého, třeba označením zastupitelů, že jsou hovada.

Čaj o páté, přestože se jej účastní rovněž lidé různých názorů, je úžasným večerem, poněvadž se zde lidé přichází bavit a ne se hodnotit, kdo je větší vůl. Díky tomu si všichni užívají perfektní a přátelské atmosféry od samého počátku. Právě úžasnou atmosféru si můžete užít i vy ve fotogalerii, jejíž odkaz naleznete pod fotografií v článku.

U dveří za pořádající turisty všechny příchozí vítal myslivec a zdravotní sestřička. Myslivec jako vyhazovač a sestřička jako první pomoc pro vyhozeného po dopadu – vždy měla po ruce plucaňu valašského všeléku. Myslivec s flintou je možná jednou z posledních fotografií, poněvadž jestli se naši politici opět shrbí pod knutou kašparů z Bruselu, příští hon bude již s luky a šípy.

Maškarní čaj o páté v Janové            Foto: Radomír Dolanský             fotogalerie

Ústřední trojicí večera však byla Karkulka, vlk a myslivec. Pohádka zde byla stylově poněkud překopaná, jelikož zájem, především něžnější poloviny osazenstva, nebyl ani tak o vlkovy tesáky jako o jeho ocas. Na přílišný zájem doplatila (nebo možná naopak vydělala) Šmoulinka. Zato myslivec měl na podobné hrátky zcela jiný názor, jak dokazuje jedna z fotografií. Do ideální provozní teploty dostalo tanečníky Duo Vera, půl Vsetín, půl Karolinka, které zde výborně bavilo hosty již při minulé akci.

Zájem mužského osazenstva se zase soustřeďoval na ztepilou plavkyni tvary předčící záchranářky z Pobřežní hlídky. V davu se našel i Lotrando se svojí žínkou, dvojka námořníků, vynikající klaun, bílá paní, která celý večer místo vlka vyla… Ostatně zde se potvrdila platnost rčení – vlk se tak nažral, že skoro nemohl stát a Karkulka zůstala celá. Na čaji o páté je vynikající, že se do něj zapojují i obsluhující krasavice. Jedna jako vzrušující čarodějnice pěkně nažhavila obecenstvo a druhá jako hasička je velmi rychle zchladila chladivými tekutinami. To vše sledovala třetí princezna servírka, která měla volno.

Hazardu se vášnivě oddala abatyše, která prodávala po sále odpustky. Poněvadž je lidstvo velmi rádo hříšné, kasička se utěšeně plnila a Jan Hus nechápavě kroutil hlavou, že sprostý lid se ani po šesti stech letech nezměnil. Dokonce i Jindřich František Boblig z Edelstadtu zíral, že lid páchá prostopášnosti s čarodějnicemi, přestože jich tolik upálil.

Vrcholem večera byla již velmi očekávaná akce za lístečky dárečky, kde pravidelně vyhrávají povětšině stejné persony. Hlavní cenou večera byl poukaz na přelet nad Alpami. Ten vyhrála hříšná abatyše. A vyhrála dvakrát, poněvadž nad Alpami přeletěla v náručích svalnatých krasavců. Ano, díky kouzlům skvělých pořadatelů se přelet nad Alpami mohl uskutečnit přímo v sále kavárny. To vše byl úžasný čaj o páté s turisty.

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA