Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na jarmek pojedou autobusy i parní vlak

date_range 27.Lis, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Přespolní návštěvníci 20. ročníku Valašského mikulášského jarmeku se mohou v sobotu 3. prosince do Valašských Klobouk svézt Mikulášským expresem a dokonce také parním vlakem. Ten bude mimořádně vypraven z Valašského Meziříčí a kromě pasažérů poveze i Mikuláše s družinou. Autobusy Mikulášského expresu se letos dočkají posílení, a to jak ve směru z Brumova, tak i z Lačnova přes Horní Lideč. Speciální spoje vyjedou také z Francovy Lhoty, Nedašova, Štítné nad Vláří, Slavičína a Újezda.

Všichni cestující vlakem z Valašského Meziříčí, Vsetína, Valašské Polanky, Horní Lidče, Brumova a Bylnice se mohou těšit na krásný zážitek. „Vlak bude tažen historickou parní lokomotivou 433.002 Matěj a vzácnými pasažéry budou i Mikuláš s anděly a čerty, kteří budou mít pro děti přichystanou nadílku. Skvělou atmosféru navodí i hudební doprovod muzikantů z Valašského souboru Bača z Valašského Meziříčí," pověděla o zvláštním mikulášském vlakovém spoji Jitka Mohylová z Českých drah. Píšťalka výpravčího odešle parní vlak z valašskomeziříčské stanice v 8 hodin.

 

Na Valašský mikulášský jarmek pojede parní vlak i s Mikulášem a jeho družinou (foto archiv ČD)

 
„Mikulášský expres se stal již tradičním způsobem dopravy jarmekových návštěvníků z blízkého okolí. Na některých trasách dojde k posílení spojů, aby kapacitně vyhověly předpokládanému zvýšenému zájmu cestujících. Nově tak přes Brumov pojedou tři autobusy a jedním autobusem z Lačnova bude posílen i směr od Horní Lidče, takže tudy projedou celkem dva spoje," sdělil k jízdnímu řádu autobusové dopravy místostarosta města Valašské Klobouky Martin Janík. Ve všech směrech bude zajištěn také zpáteční odvoz. Zastávky mikulášských autobusů budou umístěny u hlavní silnice v dolní části Masarykova náměstí.

Z Francovy Lhoty bude Mikulášský expres vyjíždět v 8:06 hodin a pojede směrem přes Horní Lideč a Lidečko do Valašských Příkaz a Poteče. Čas odjezdu spoje z Lačnova je 8:13. Z Nedašova pojede autobus v 7:40 a bude pokračovat přes Návojnou a Brumov. Druhý spoj v tomto směru vyrazí ze zastávky Brumov – Bylnice (rozcestí) v 9:04 a vzápětí se k němu připojí autobus ze Štítné nad Vláří, který odsud odjíždí v 9 hodin. Cestující ze Slavičína mohou jet autobusem v 8:10 a tento přípoj pojede také přes Bohuslavice, Vrbětice, Vlachovice, Křekov a Lipinu. V Újezdě bude Mikulášský expres připraven k odjezdu v 8:35 a po cestě nabere další pasažéry ve Vysokém Poli, Vlachově Lhotě a Mirošově.

 
   Parní vlak na 20. valašský mikulášský jarmek [PDF, 432 kB]
   Mikulášský expres – směr Brumov, Nedašov, Štítná nad Vláří [PDF, 196 kB]
   Mikulášský expres – směr Horní Lideč, Lačnov, Francova Lhota [PDF, 195 kB]
   Mikulášský expres – směr Vlachovice, Slavičín, Újezd [PDF, 194 kB]
 
 Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA