Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na mapě Vsetína přibudou nové názvy ulic

date_range 24.Úno, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 

Duhová a Veselá – to jsou názvy, jimiž byly na základě včerejšího rozhodnutí vsetínských zastupitelů pojmenovány dvě nově vzniklé ulice v místní části Bobrky. O pojmenování ulic těmito názvy požádali volené zástupce města tamní občané.

„Pokud někde začíná a končí na Vsetíně duha, pak je to právě na Bobrkách. Při každém dešti, pokud přes něj prosvítá slunce, se tam nádherně zobrazuje," vysvětlil předkladatel návrhu Jan Uhřík důvod, proč by se nová ulice měla jmenovat zrovna Duhová. Ulice Veselá pak podle něho vyjadřuje náladu, jaká tam panuje.

Zastupitelé, jimž ze zákona přísluší pravomoc rozhodovat o názvech ulic, proto předkladateli vyšli vstříc a těmto ulicím, které jsou přístupovými komunikacemi k nově vznikající zástavbě rodinných domů, stanovili požadované názvy. „Vzhledem k tomu, že jsme neshledali žádné okolnosti, které by bránily návrh odsouhlasit, doporučuji jej schválit," obrátil se směrem k zastupitelům Libor Kůra z odboru územního plánování, stavebního řádu a dopravy.

 

Na mapě Vsetína tak dojde k takové změně po dvaceti letech. O hromadném přejmenovávání ulic a nových názvech totiž rozhodovalo tehdy ještě plenární zasedání Městského národního výboru v roce 1990.

Tento nový podnět nicméně vyvolal mezi zastupiteli diskuzi o možnosti pojmenování dalších nepojmenovaných ulic ve Vsetíně. „Bylo by dobré v této souvislosti připomenout významné osobnosti vsetínských dějin," naznačil zastupitel Karel Pavelka. „K případným změnám bychom přistoupili pouze za podmínky, že nevyvolají nutné výměny dokladů a zcela určitě by se k novým názvům ulic vyjadřovali i občané," dodala starostka Květoslava Othová.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA