Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Navštívili 60 zemí. Cestování je pro nás drogou, říká dvojice

date_range 16.Dub, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Říkají si panapaní Čipíčkovi

Přes všechny zdánlivé mantinely, jako je neznalost jazyků, stálé pracovní úvazky a spíše stydlivé a bojácné povahy, je pro ně cestování drogou. Drogou, která jim rozšiřuje obzory, znalosti, učí je pokoře a respektu. Drogou, která jim přináší veliký pocit svobody. Drogou, kterou potřebují i pro to, aby se pak mohli těšit zase na svůj domov, řád, zázemí, práci. A další plánování cest. Drogou, která jim v žilách koluje nepřetržitě a každá další užitá dávka povzbuzuje větší chuť na tu příští.

 

„Chceš-li poznat někoho opravdu blízko, vydej se s ním někam hodně daleko.“

 

Lucka a Pepa jsou pár, a rádi se o tomto tvrzení přesvědčují znovu a znovu. Lucka je z Vysočiny a Pepa z Valašska, již 15 let spolu cestují po celém světě. Nevyužívají služeb cestovních kanceláří, své putování si organizují sami. Své zkušenosti a zážitky se rozhodli sdílet s ostatními včetně praktických informací a podrobného rozpočtu.

 

Cestování je náročné na čas. Kamarádi se vás určitě ptají, kde na to berete pořád dovolenou?

Ano ptají 😀 Nebereme. Naučili jsme se s ní jen hospodařit. Využíváme všech státních svátků v roce, a když k tomu rozumně nabalíme víkendy, máme k dispozici 50-60 dnů za rok. A s tím už se něco podniknout dá.

 

Mexiko. Foto: FB: panapaní Čipíčkovi

 

Lidé v okolí si možná také říkají, kde na to berete peníze?

Nebereme. Peníze vyděláváme ve standardních zaměstnáních a dál už je to jen otázka priorit. Ostatně vůbec neznamená, že když vyrážíme častěji než v létě s cestovkou k moři a v zimě na hory, že nás to v součtu za rok stojí více peněz. Vždy když si cesty porovnáváme s cestovkou, jsme zhruba na třetinové ceně. A to většinou na místě strávíme o něco více dnů. A troufáme si tvrdit, že toho i více vidíme. Tomu ale také odpovídají desítky hodin plánování.

 

Jak vznikla myšlenka se o své žážitky podělit s ostatními?

Cestujeme zhruba 15 let, vyjíždíme 5-6 krát do roka. Navštívili jsme asi 60 zemí. A jelikož nám to už začalo trochu splývat, nestíhali jsme ukládat fotky a neuměli zpětně poradit jiným, rozhodli jsme se, že cesty budeme průběžně stručně dokumentovat. Nesdílíme jen krásné fotky, ne vždy je vše zalité sluncem. Popisujeme místa, tak jak jsme je viděli a zažili my, i s našimi přešlapy. Přidáváme praktické informace a na závěr i trasu s podrobným rozpočtem.

 

Saudská Arábie, Arménie. Foto: FB: panapaní Čipíčkovi

 

Co byste vzkázali lidem, kteří by chtěli, ale mají strach cestovat?

Rádi bychom tímto povzbudili i ostatní. Máš touhu někam vyjet, ale vlastně jsi se nikdy nenaučil anglicky? Musíš každý den do práce a máš pocit, že nemáš kdy? Ne, limity jsou jen zdravotní, ostatní je v našich hlavách. Vše je jen o míře chtění. Cestování je totiž mnohem snažší, než si většina lidí myslí. Zvlášť v dnešní době, kdekoliv s internetem v zádech.
Neodkládejme plány na „příště, jednou, někdy, až“…naprší a uschne…

 

Chceš-li se inspirovat pro svoje budoucí cesty, anebo jen pohodlně cestovat s námi ze svého domova, koukni na náš facebookový či instagramový profil.

 

FB: panapaní Čipíčkovi
https://www.facebook.com/cipickovi

IG: @panapani_cipickovi

https://instagram.com/panapani_cipickovi

 

 

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA