Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Největším hříšníkem byl na silnici cyklista

date_range 29.Bře, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Období velikonočních svátků je obdobím zvýšeného pohybu řidičů a mnohdy i řidičů svátečních na našich silnicích. Nedílnou součástí práce policistů v tomto čase je i dohled na bezpečnost v silničním provozu. Během čtyř dní od pátku do pondělí zjistili policisté celkem osmnáct případů, kdy by se mohlo jednat o ovlivnění řidiče alkoholem nebo jinou návykovou látkou.

„U některých řidičů motorových vozidel jsme prováděli i orientační test na zjištění ovlivnění návykovými látkami, který vyšel u osmi řidičů pozitivně. Nadále zjišťujeme, v jakém rozsahu byli tito řidiči ovlivněni návykovou látkou. K tomu nám napomohou výsledky znaleckých posudků," řekl tiskový mluvčí policistů Vladislav Malcharczik.

FOTO

 Ilustrační foto redakce

Dále policisté zjistili sedm případů, kdy byli řidiči jak motorových tak nemotorových vozidel ovlivněni alkoholem. Ve třech případech se jedná o přestupkové jednání řidičů aut, kdy dechové zkoušky měly hodnotu nižší jak jedno promile. V jednom případě jde o přestupek cyklisty, který v sobotu v sedm hodin večer v Karolince nadýchal 2,12 promile. „Jednání tohoto osmapadesátiletého muže z Karolinky bude oznámeno ke správnímu orgánu, kdy mu v tomto případě hrozí až padesátitisícová pokuta," přiblížil tiskový mluvčí. Ve třech zbývajících případech řidičů pod vlivem alkoholu zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Nejvyšší naměřenou hodnotu při dechové zkoušce řidiče motorového vozidla policisté zaznamenali v sobotu o půl druhé odpoledne v obci Ústí u Vsetína třiapadesátiletému řidiči ze Vsetínska. „Muž jel s Fordem Fokus od obce Leskovec a hodnota dechové zkoušky byla 1,97 promile. V tomto případě dále následovalo zadržení řidičského průkazu a zákaz jízdy," uvedl k případu opilého řidiče Malcharczik.

Až padesátitisícová pokuta hrozí ještě dvěma cyklistům a jedné řidičce osobního auta. Cyklisté odmítli provedení dechové zkoušky ke zjištění ovlivnění alkoholem, řidička potom odmítla provedení testu na ovlivnění návykovými látkami. Tímto jednáním se taktéž dopustili přestupkového jednání.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA