Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nové vlakové nádraží má být urbanistické

date_range 24.Dub, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Vlakové nádraží ve Vizovicích by za pár let mohlo mít zcela novou podobu. Zajíždět by tam měly i meziměstské autobusové linky. Počítá s tím dopravně urbanistická studie, kterou na svém středečním podvečerním zasedání schválili zastupitelé. Navazovat má na projekt elektrifikace a modernizace pětadvacetikilometrové železniční tratě Otrokovice – Vizovice. Projekt za 12 miliard korun, který mnohonásobně zlepší komfort cestování mezi Otrokovicemi, Zlínem a Vizovicemi, by Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) chtěla začít realizovat na přelomu let 2019 a 2020.

„Chceme, aby se současně s tímto projektem zmodernizovalo i vizovické nádraží a jeho blízké okolí, včetně přístupových cest. Máme na to zhruba rok, abychom vše připravili a s dotčenými subjekty se na všem, včetně financování domluvili," uvedla místostarostka Vizovic Alena Hanáková.

Vizualizace vlakového nádraží Vizovice

Studie, kterou na včerejším zasedání zastupitelům představil tým autorů – architektů, počítá například se zcela novou výpravní budovou. Nahradit má stávající starou a dnešním moderním požadavkům dávno nevyhovující objekt. Zmizet by tak měly i veškeré bariéry, které cestující musí nyní překonat. Studie počítá také s úpravou parkování. V souvislosti s tím se změní přístup podél silnice dolů k nádraží. „Chodník, který v případě, že scházíme dolů k nádraží, je na pravé straně, se opraví. Naproti na levé straně se zruší a místo něj bude parkovací stání. Nový chodník vznikne ve stávající zeleni, kde pěšinka už stejně je a spousta lidí tudy chodí. Navazovat bude na ostrůvek, který je navržen mezi přístupovou cestou a novou budovou," přiblížila místostarostka s tím, že další parkoviště ještě vznikne i u nádražní budovy.

Vizualizace vlakového nádraží Vizovice

Zásadní komfort pro cestující pak přinesou dva nástupní zálivy pro autobusy, které by na nádraží měly pravidelně zajíždět. „Budeme se snažit o to, aby alespoň některé spoje meziměstské autobusové dopravy zajížděly až na vlakové nádraží a aby měly návaznost na vlakovou dopravu," dodala Alena Hanáková.

Schválením dopravně urbanistické studie město učinilo důležitý krok k modernizaci celého prostoru vlakového nádraží. Teď mu zbývá přibližně rok, aby investici, která se z větší části netýká pozemků v majetku Vizovic, začalo připravovat. Otázkou tak zatím zůstává i zajištění financování. „Na všem se začneme teprve domlouvat se Správou železniční dopravní cesty jako majiteli většiny pozemků," uzavřela místostarostka.

Vizualizace vlakového nádraží Vizovice

SŽDC chce mít elektrifikaci a zdvoukolejnění trati Otrokovice – Vizovice hotovou v roce 2023.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA