Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Obyvatelům domu se ulehčí přístup k bytům

date_range 30.Zář, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Zbudováním hydraulického výtahu na Domě s pečovatelskou službou chce valašskokloboucká radnice umožnit zvýšení komfortu seniorů a zjednodušení jejich pohybu po budově. Vychází tak vstříc jedné z naléhavých potřeb obyvatel pečovatelského domu, přístup k bytům ve druhém a třetím patře totiž činil řadě z nich značné obtíže. V podkroví objektu bude navíc připravena volná plocha k plánované výstavbě dalších šestnácti malometrážních bytů. Výtah bude stát 1,3 milionu korun a polovinou částky přispěje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

„Dům s pečovatelskou službou obývá téměř pět desítek seniorů, pro které se stane zprovoznění výtahu ohromnou pomocí v jejich každodenním životě. Považujeme za velmi důležité, abychom starším občanům umožnili dobrý přístup k jejich bytům a prostřednictvím výtahu jim dali možnost častějších a bezproblémových vycházek," řekl ke stavbě výtahu starosta Dalibor Maniš.

 

Objekt Domu s pečovatelskou službou   foto MěÚ Val.Klobouky

 
„Vybudování výtahu nám umožnila dotace ministerstva pro místní rozvoj z programu Bezbariérové obce, která pokryje padesát procent nákladů z celkových 1,3 milionu korun. Zbývající částka je připravena v rozpočtu města," sdělila k finanční stránce projektová manažerka Pavlína Kolínková.

Práce na stavbě jsou už v plném proudu. „Proběhlo vybourání stropní konstrukce, částečné odstranění dřívější střešní vazby a v přízemí je budována výtahová šachta. Tyto práce jsou prováděny za plného provozu pečovatelského domu, takže se jeho obyvatelé museli obrnit trpělivostí se stavebním nepořádkem a zvýšeným hlukem. Přesto je snaha, aby stavba probíhala s ohledem na potřebný klid seniorů a denní dobu," informoval Radek Bařinka, vedoucí investičního odboru. Součástí stavebního zásahu bude také příprava plochy pro vznik nových bytů v podkroví domu. Podle současných plánů by mohlo být vystavěno až šestnáct malometrážních bytových jednotek.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA