Ohlédnutí za divizním fotbalem

date_range 27.Kvě, 2009 featured_play_list Aktuality

SLAVIČÍN – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2:0 (0:0)
Branky : M. Švach a P. Kříž

Hráči FC TVD konečně prolomili sérii nezdarů a v domácím utkání s Valašským Meziříčím konečně zvítězili, i když se jejich výhra nerodila příliš hladce. Hosté se ve Slavičíně prezentovali především v první půli s otevřeným hledím a jejich ofenzivní hráči několikrát provětrali domácí obranu. V týmu hostí vynikal především zkušený Nečas, který výborně rozděloval míče svým spoluhráčům. Domácí stroj se rozjížděl velmi pomalu, v první velké šanci se objevil Michal Švach, zatímco jeho bratr Petr pro zranění zůstal jen na lavičce.

Druhý poločas začali lépe Slavičané a byli aktivní hlavně zásluhou pravé strany, kde se dařilo F. Mackovi a D. Ptáčkovi, k dobrému výkonu se rozehrál i kanonýr Kříž a výkonu domácích pomohla i změna v rozestavení hráčů.

První gólový moment přišel po hodině hry, po akci P. Kříže v nezvyklé klečící poloze zakončoval hlavou M. Švach. Domácí tým se uklidnil a pokračoval v nátlakové hře, hosté jakoby přepálili tempo hry v první půli a dopředu už toho v závěru příliš neukázali. Pojistka domácího vítězství přišla v podobě průniku obránce Ptáčka do vápna, který byl zastaven nedovoleným zákrokem a z následné penalty se kanonýr P. Kříž nemýlil.
Celkově lze říct, že za výkon ve druhém poločasu bylo vítězství Slavičanů zasloužené.

Hlas trenéra Ladislava Straky :
Naše vítězství mohlo být ještě vyššíí, v závěru jsme neproměnili některé vyložené šance. S předvedenou hrou jsem ale spokojený, byli jsme lepším mužstvem, zůstáváme tak nadále ve hře o postup !

SESTAVA SLAVIČÍN:: Mendl – Ptáček, Šamánek, Otépka, Fábry (62. Samko) – Macek, Vacula, Hnaníček, Švach M. – Hořák, Kříž.
Trenér: L. Straka.

SESTAVA VM: Zimek – Gromus, Šťástka, Kudělka (79. Bartecký), Guráš – Neuberger, Sovák, L. Malina ( 74. Škabraha), Macíček – Horák, Nečas.
Trenér: E. Nečas

Lídr divizní E skupiny Šumperk vyhrál před téměř dvoutisícovou návštěvou v derby utkání ve Velkých Losinách 4:2 a stále si drží před Slavičínem dvoubodový náskok !
Zde je los posledních tří kol největších aspirantů na postup :

Šumperk – doma Bystřice, venku Hranice a doma Rýmařov
Slavičín – venku Havířov, doma Frenštát a doma Poruba
Velké Losiny – venku Orlová, doma Valašské Meziříčí a venku Havířov
Orlová – doma Velké Losiny, venku Bystřice a doma Hranice

FC TVD Slavičín hraje v neděli 31.5. 2009 od 10,15 hod v Havířově.

Další regionální zástupce FC Elseremo Brumov jede stále na vítězné vlně a jeho jarní bilance je úctyhodná. Tentokrát přivezli Brumovjané tři body z Rýmařova po brance Ondry Školníka z trestného kopu.

Valaši se představili v Jeseníkách ve velmi dobrém světle a tabulkou vstoupají stále nahoru, navíc v dalším utkání v řadě neinkasovali branku !!!

RÝMAŘOV – BRUMOV 0:1 (0:1)
Branka : O. Školník

Sestava Rýmařov: Jiří Šulák – Martinka, Jiřičný, Kováč, Kamil Kocúr, Ondruška, Pavel Orság, Radim Přecechtěl, Dluhoš, Večeřa (80. Jurtík), Holčák (85. Hapka), Mikuláš Horýň.
Trenér: Petr Kostelník

Sestava Brumov: Dubec – Martinka, Kiačik, Sucháček, Naňák – Sokol, Lendvay, Školník, Bartošák – Ritter (63. Bartozel), Smolka (83. Řehák).
Trenér: Mir. Mičega.

V nedělo 31. 5. 2009 se Brumov utká v domácím prostředí s týmem Kravař, začátek zápasu je v 10,15 hodin !