Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ohlédnutí za dožínkami ve Francově Lhotě

date_range 21.Zář, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dožínky ve Francově Lhotě 2021

„Od zrníčka ke chlebíčku po devatenácté“

 

V neděli 29. 8. 2021 se uskutečnily dožínky na poli po rodičích kardinála Štěpána Trochty. Žáci třetí třídy ZŠ Francova Lhota se svými rodinami a dalšími příznivci pokosili obilí, které si na tomto políčku na jaře sami děti zasely a vypěstovaly.

 

Mlácení obilí a odvoz jejich úrody do mlýna v Horní Lidči je teprve čeká. V rodném domě kardinála Štěpána Trochty, který se stal muzeem, si děti vyzkouší i výrobu a pečení chlebů ve staré peci tradičním způsobem, jakým ho dříve pekly naše babičky.

 

Místní kněz S. Zatloukal se každoročně účastní, jak při setí obilí, sklízení i při samotném pečení chlebů a uděluje jejich celoroční práci své požehnání. Děti si své upečené chleby rozdělí, aby i jejich rodiny ochutnaly výsledek celoroční práce svých potomků.

 

Udržování této krásné tradice zahřeje každého u srdce, když vidí, jak se školáčci se zájmem učí, kolik práce je za tím, než se dostane upečený, voňavý chléb na stůl.

 

Drahomíra Trchalíková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA