Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Opilí a agresivní výtržníci poničili v Horní Lidči autobus

date_range 28.Dub, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Uplynulý pátek krátce po půl dvanácté dopoledne oznámil na linku 158 řidič linkového autobusu, že mu opilí muži ničí autobus. Policisté neprodleně vyjeli k autobusové zastávce u vlakového nádraží v Horní Lidči, kde mělo k incidentu dojít.

 

Výtržníci už tam nebyli, policisté je ale po chvíli našli nedaleko sedět na trávě s bednou piva. „Všichni tři pánové byli silně podnapilí, odmítali prokázat totožnost, byli agresivní, plivali na policisty, vulgárně je uráželi a s hlídkou nespolupracovali. Nakonec se hlídce podařilo zjistit, že se jedná o muže ve věku 36, 28, 27 let z Brumova-Bylnice, kteří nadýchali 2,83 promile, 2,82 promile a 3, 70 promile alkoholu. Dva z trojice mužů museli policisté kvůli jejich agresivitě nakonec spoutat a odvézt na policejní služebnu, odkud je pak policisté z pohotovostního a eskortního oddělení odvezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži,“ popsala mluvčí policistů Lenka Javorková.

 

Řidič policistům řekl, že se ho muži na zastávce ptali, jestli jede směrem na Valašské Klobouky, řidič jim odpověděl, že nejede a zavíral dveře. Vtom začali opilí muži bouchat pěstmi do dveří autobusu, do čelního skla a jeden z nich se snažil utrhnout stěrač. „Při odjezdu autobusu ze zastávky jeden z mužů hodil na autobus lahev s pivem. Řidič poté zjistil, že mu výtržníci poškodili skleněnou výplň dveří,“ doplnila Lenka Javorková.

Autobusová zastávka v Horní Lidči, foto: archiv redakce

Jakou škodu způsobili, budou hornolidečtí policisté vědět až majitel dodá vyčíslení škody. Je možné, že právní kvalifikace, která je prozatím stanovena jako přestupky proti veřejnému pořádku a majetku, bude překvalifikována na trestný čin poškození cizí věci. Dále se pánové dopustili přestupku podle krizového zákona, jelikož si neustále, i přes upozornění policistů, sundávali z obličeje roušky.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA