Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rekonstrukcí projde cesta v Sidonii i Bobrkách

date_range 22.Dub, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: ŘSZK

Tři nové investiční záměry v oblasti dopravy schválila na svém pondělním jednání Rada Zlínského kraje. Jde o akce za téměř 64 milionů korun na silnicích II. a III. třídy, které má kraj ve svém vlastnictví.

 

„Tyto akce přispějí nejen k vyššímu komfortu pro řidiče v řešených úsecích, ale také ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek s tím, že realizaci staveb bude zajišťovat Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), příspěvková organizace kraje.

 

„K financování těchto staveb využijeme vlastní zdroje a prostředky z rozpočtu Zlínského kraje,“ řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

 

Silnice III/05751: Sidonie

 

Silnice je jedinou přístupovou komunikací do Sidonie, místní části Brumova-Bylnice. Akce řeší její stavební úpravy ve stávajícím směrovém vedení, v celkové délce 423 metrů. Vozovka bude rozšířena, dále bude provedena sanace trhlin a poškozených okrajů vozovky. Součástí akce je odvodnění vozovky. Zároveň zde město Brumov-Bylnice bude realizovat své stavební akce: napojení místních a účelových komunikací a sjezdů na silnici a vybudování nových chodníků a nástupišť i odstavné plochy a parkoviště. Stavba bude probíhat za částečného omezení silničního provozu. Doprava bude řízena semafory, provoz bude probíhat kyvadlově po polovinách vozovky.

 

Náklady: 9,690 milionu korun. Předpokládaná realizace: červenec 2020 – listopad 2020.

Foto: město Brumov-Bylnice

Silnice III/05736: Vsetín, Bobrky, sanace silničního tělesa

 

Stavba řeší rekonstrukci silnice III/05736  ve Vsetíně, v městské části Bobrky. Bude zde provedena kompletní rekonstrukce nestabilního silničního tělesa v celkové délce 375 metrů (včetně mostu ev. č.  05736-1). Součástí stavby bude rozšíření silnice o levý odbočovací pruh pro nové připojení pro plánovanou účelovou komunikaci. Součástí stavby budou i vegetační úpravy, svislé a vodorovné dopravní značení a obnova nebo doplnění zabezpečovacího zařízení. V průběhu výstavby bude silnice uzavřena a doprava bude vedena po vyznačených objízdných trasách.

 

Náklady: 41,216 milionu korun. Předpokládaná realizace: červenec 2020 – prosinec 2021.

 

Kromě těchto dvou investičních záměrů rada Zlínského kraje ještě schválila přestavbu mostu přes Cvrčovický potok, mezi obcemi Cvrčovice a Milovice.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA