Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Podvodník ze Zlínska oklamal tisíce lidí

date_range 27.Led, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
ZLÍN – V síti zlínských kriminalistů skončil podnikatel, který minimálně dva roky záměrně klamal své zákazníky. Na několika internetových stránkách nabízel možnost práce v zahraničích. V lidech vzbudil dojem, že jim po zaplacení registračního poplatku nabídne konkrétní práci. Na různých webových stránkách nabízel například místo sběrače tenisových míčků v USA s platem 50 tisíc korun měsíčně nebo práci v krematoriu v Irsku za 80 tisíc. Zájemcům ale za poplatek ve výši dvou tisíc korun poslal pouze CD, knížku v hodnotě sto padesáti korun a brožurku se všeobecnými informacemi o možnosti práce v zahraničí, nikoliv konkrétní nabídky.

Muž měl zaregistrováno minimálně sedm domén, které postupně rušil a znovu zřizoval nové, aby se vyhnul postihu. Policisté z oddělení hospodářské kriminality na případu intenzívně pracují od října loňského roku. „Zjistili jsme, že poškozených může být až devět tisíc a muž je připravil celkem o 18 milionů korun," uvedl na dnešní tiskové konferenci zástupce vedoucího zlínského oddělení hospodářské kriminality npor. Robert Mařák. „Internetové stránky jsme po určitou dobu monitorovali. V jednom dnu jsme pak provedli prohlídky v trvalém bydlišti podezřelého, v místě jeho přechodného bydliště a v kancelářích, které měl v Praze a Ostravě," řekl Milan Zábojník z oddělení hospodářské kriminality, který na případu pracuje. Doplnil, že na účtech policie zablokovala přes čtyři miliony korun a navíc zajistila dvě osobní auta za 700 tisíc.

 
„Jednalo se o vysoce kvalifikovanou trestnou činnost, o čemž svědčí i profesionálně vytvořená webová prezentace. Ani jeden z tisíců poškozených z ní ale nepochopil, že mu práce v zahraničí nebude zprostředkována," podotkl Robert Mařák. Navíc pokud člověk hledal práci v zahraničí, nemohl se vyhnout hned několika stránkám vedených podezřelým podnikatelem. Ve vyhledavačích se objevovaly hned na prvních místech. Podezřelý muž už v minulosti dostal pokutu např. od České obchodní inspekce. Ani toto varování ale nerespektoval a v klamání spotřebitelů pokračoval.

Případ je momentálně ve fázi prověřování, vzhledem k výši škody ho budeme předávat nadřízenému Krajskému ředitelství Policie Jihomoravského kraje. Devětadvacetiletému podnikateli ze Zlínska hrozí pět až dvanáct let ve vězení.

Občanům doporučujeme, aby si dávali velký pozor, na koho se přes internet obracejí s žádostí o zprostředkování práce. „Nesmí dát na první dojem, je nutné si podrobně přečíst, co kdo nabízí a hlavně – prostudovat si smluvní podmínky. Pokud je tam podmínek hodně a jsou nesrozumitelné, je rozumnější couvnout a nic neplatit," upozornil policista Milan Zábojník.

 
 
Jana Bartíková
PČR Zlín
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA