Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Policie objevila dvě velké pěstírny konopí

date_range 02.Říj, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Dvě pěstírny konopí zajistili koncem uplynulého týdne vsetínští kriminalisté v rodinných domcích na Hornolidečsku a ve Valašských Kloboukách. Na jednu z pěstíren narazili pracovníci energetických závodů při prověřování neoprávněného odběru elektrické energie v rodinném domku.

Minulý týden ve čtvrtek večer přijeli pracovníci energetických závodů k rodinnému domku na Hornolidečsku, kde mělo docházet k neoprávněnému odběru elektrické energie. Majitel domku (38 let) nebyl zrovna doma, ale byl tam jeho kamarád (32let), se kterým v domku bydlí. „Přítomní technici kontroly měření zjistili, že na kabelu od hlavní domovní pojistkové skříně do elektroměrového rozvaděče, je provedeno neoprávněné napojení," uvedla tisková mluvčí Lenka Javorková. O zjištěných skutečnostech informovali přítomného muže a sdělili mu, že volají policii pro podezření z krádeže. „Vtom začal muž z domu vynášet sazeničky konopí setého a vyhazovat je za domem u plotu," dodala mluvčí.

Přivolaná policejní hlídka z Horní Lidče na místo dorazila do několika minut. Na půdě rodinného domku pak objevila pěstírnu konopí setého. Přítomného muže zadržela. O několik hodin později zadržela i majitele domku a následující den třetího, třicetiletého muže z Valašských Klobouk. „U něj jsme objevili také pěstírnu konopí. Ve svém domku měl majitel pěstírnu v místnosti hned vedle dětského pokojíčku," doplnila Javorková. 

Pěstírna konopí, foto PČR    další foto

Na Hornolidečsku trojice mužů údajně sklidila od konce loňského roku, kdy si pěstírnu pořídila, dvě úrody, z jedné získali prodejem 50 a z druhé 80 tisíc korun. Veškeré zařízení, hnojiva, substráty a další věci, které jsou k pěstování konopí potřeba, jim dodával právě muž z Valašských Klobouk, který chodil úrodu do domku na Hornolidečsku pravidelně kontrolovat a rovněž rozhodoval, kdy se bude úroda sklízet a konopí poté prodával.

„Podle kriminalistů z úseku toxi byla pěstírna poměrně na vysoké úrovni," informovala mluvčí. Majitel domku je invalidní důchodce a na pěstování konopí se dal proto, že je ve špatné finanční situaci.

Trojice pěstitelů je podezřelá z krádeže a nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku. „Na případu kriminalisté nadále pracují, zajištěné konopí budeme posílat na odbornou expertízu za účelem zjištění přítomnosti účinné látky a rovněž budeme čekat na vyčíslení škody z energetických závodů, kterou trojice mužů neoprávněným odběrem elektřiny způsobila," uzavřela Javorková.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA