Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Policie zadržela zloděje železničních lan

date_range 30.Čvn, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Dobrou práci odvedli policisté z Územního odboru Vsetín, když chytili přímo při krádeži bronzových kabelů na železnici tři cizince. Informovala o tom policejní mluvčí Lenka Javorková.

„Krádeže bronzových kabelů trakčního vedení se v našem okrese v poslední době rozmnožily. Jelikož se jedná o závažnou trestnou činnost, u které jsme považovali za velmi důležité ji co nejdříve objasnit, střežili kolegové jednotlivé úseky železnic v noční dobu už celý minulý týden," řekla úvodem mluvčí.

A cíl akce byl splněn. Zloděje, kteří mají jen ve vsetínském okrese na svědomí dalších pět obdobných krádeží se škodou 350 000 korun, policisté zadrželi, vyslechli, obvinili a podali návrh na vzetí do vazby.

Cizinci odcizili na různých místech okresu, především na Hornolidečsku a Valašskomeziříčsku od května do konce června celkem 1600 metrů bronzového lana, které drží nad kolejemi trakční vedení.

Pachatelé lana kradli vždy v noci za pomocí k tomu účelu vyrobených pomůcek. „V noci z úterý na středu na ně kolegové čekali, tak jako předcházející noci, na několika místech u železnic. Měli s sebou i speciální termovize, na kterých pohyb osob sledovali a krádež kabelů zaznamenali," popisuje Javorková.

Trojici podezřelých kriminalisté zadrželi ve středu kolem druhé hodiny ráno poblíž Lhotky nad Bečvou. Cizinci skončili v policejních celách.

„Včera i dnes probíhaly za přítomnosti tlumočníka výslechy zadržených. Cizinci ve věku 38-42 byli obviněni z přečinů krádež, poškození cizí věci a zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za které trestní zákon ukládá až šestileté vězení," dodala Lenka Javorková.

Vyšetřování trestné činnosti cizinců nekončí. Policisté dál zjišťují, zda nemají na svědomí krádeže bronzových lan na dalších místech v České republice.

-red-

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA