Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Popelem lehly stovky metrů suché trávy

date_range 29.Bře, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 

V úterý před patnáctou hodinou odpoledne vyjeli hasiči k nahlášenému požáru za obcí Poteč. Oheň podporován silným větrem tu zničil stovky metrů čtverečních travního porostu. Plameny se zastavily až u kolejiště železniční tratě.

„Mladý muž spaloval biologický odpad na hromadách. Vlivem větru došlo k rozfoukání ohniště a k rozšíření požárů na okolní suchou trávu a svah u železnice. Sám na hašení nestačil a přivolal na pomoc hasiče," uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

 

video     foto

 
Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jednou cisternou, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z obcí Poteč, Valašské Klobouky, Horní Lideč a Brumov.

„Zásah samotný byl komplikován znovu terénem, kdy jedna cisterna zapadla, další měla defekt pneumatiky a na třetí se navíc porouchala převodová skříň," popsal náročnost zásahu Mitáček.

Likvidace požáru zabrala desítkám hasičů téměř dvě hodiny a na místě musela navíc zůstat dohlídková jednotka proti případnému dalšímu rozhoření.

„Přestupkové jednání bylo vyřešeno na místě v blokovém řízení, a to v nejvyšší možné sankci," dodal Ivo Mitáček

Během úterního odpoledne zasahovali další profesionální i dobrovolní hasiči na požárech v přírodním prostředí v obcích Otrokovice, Hovězí, Prlov a Karolinka.

 
-red-
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA