Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Poranění pyrotechnikou zaznamenali zdravotníci jediné. Na záchytce 5 osob

date_range 03.Led, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Zranění po pádu z koně, pokousané rty od psa či drobné popáleniny od pyrotechniky museli během silvestrovské noci ošetřit zdravotníci ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Od půlnoci do šesté hodiny ranní pečovali asi o dvě desítky pacientů, o rok dříve ošetřili asi pět desítek lidí. Průběh letošních oslav příchodu nového roku tak zdravotníci hodnotí jako klidnější oproti rokům předešlým.

 

Ve Vsetínské nemocnici ošetřili zdravotníci do půlnoci pět pacientů, většinou šlo o zranění při pádu během odpoledních procházek. Se silvestrovskými oslavami byl spojený jediný případ zaznamenaný od půlnoci, kdy pečovali o muže s drobnými popáleninami ruky od římské svíce.

 

V úrazové ambulanci na urgentním příjmu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně ošetřili od půlnoci do ranních hodin celkem 10 pacientů, tedy asi o třetinu méně, než v roce předchozím. Ve většině případů se jednalo o pacienty mladšího věku, kteří utrpěli úraz v opilosti během oslav příchodu nového roku. V jednom případě ošetřovali muže, kterého do rtů kousl pes.

 

V Uherskohradišťské nemocnici pečovali zdravotníci během silvestrovské a novoroční služby celkem asi o dvě desítky pacientů. Ošetřovali zlomeniny ruky nebo kotníku, které si lidé způsobili už během dne při procházce, v případě jednoho muže šlo dokonce o zlomeninu lopatky při pádu z koně.

Protialkoholní a protitoxikomanická záchytná stanice Kroměřížské nemocnice

O osm pacientů se během noci postarali zdravotníci v chirurgické ambulanci v Kroměřížské nemocnici, kde poprvé za dlouhé roky zažili během silvestrovské služby pouze jediného pacienta pod vlivem alkoholu. Šili pořezanou ruku muži, který se v opilosti poranil o sklo. Pečovali také o ženu, která si při tanci během oslav způsobila poranění Achillovy šlachy.

 

Na Protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici Kroměřížské nemocnice byli od 13. hodiny odpolední na Silvestra do čtvrté hodiny ranní na Nový rok přijati celkem čtyři muži a jedna žena.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA