Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Poškozené střechy, popadané stromy. Hasiči odstraňovali následky větru

date_range 16.Led, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Poškozená střecha v Pozděchově. Foto: HZS Zlínského kraje

Na území celého Zlínského kraje odstraňovali  profesionální i dobrovolní hasiči následky silného větru. Během neděle hasiči vyjeli k několika desítkám hlášeným událostem.

 

„V převážné většině se jednalo o odstraňování spadlých stromů a větví na silničních komunikacích i cyklostezkách, stromů spadlých na telefonní dráty i na dráty nízkého napětí. Dva případy souvisely s poškozením střech,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Nejvíce výjezdů krajští hasiči evidovali v okrese Vsetín.

 

Událost při které došlo k největším škodám byla podle hasičů nahlášena v Pozděchově, kde došlo k poškození provizorní střechy rozestavěného rodinného domu. „Vítr zde kolem 13:30 hodin část střechy o rozměru cca 6 x 4 metry posunul. Střechu jsme museli rozebrat. Majitel domu si provedl provizorní překrytí. Opravu bude řešit v pondělí,“ upřesnil Roman Žemlička.

 

 

V pondělí ráno spadl na jedoucí automobil strom

 

K situaci došlo 16. 1. 2023 před pátou hodinou ranní na ulici Masarykova v Luhačovicích. Řidič se spolujezdcem vyvázli naštěstí bez zranění. Hůř na tom byl automobil, který měl po pádu stromu poškozené čelní sklo. Strom blokoval provoz na silnici. Hasiči provedli rozřezání stromu a tím uvolnili jeden jízdní pruh. Následně provedli protipožární opatření.

 

Foto: HZS Zlínského kraje

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA